VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: David Phillips

Intervista – Phillips: Shembja e Teatrit: Shqipëria përjeton vdekjen e demokracisë nën udhëheqjen e Ramës

By | May 19, 2020

‘Mini-shengeni’, David Philips: Shqiptarët fillimisht të bashkëpunojnë me shqiptarët

By | November 17, 2019

Intervista – Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

By | October 9, 2019

Intervista – Phillips, thirrje për transparencë për memorialin turk në Tiranë

By | August 13, 2019

Intervista – Phillips: 20 vjet pas ndërhyrjes së Natos, koha që dialogu Prishtinë-Beograd të përmbyllet

By | March 30, 2019

Eksperti amerikan Phillips: Thaçi është mashtruar nga Vuçiç dhe Putin

By | March 11, 2019

Si degjeneroi “dialogu” me Serbinë – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | December 19, 2018

Eksperti amerikan David Phillips: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit të Putinit (intervista)

By | November 19, 2018

Intervista, Zëri i Amerikës – David Phillips: Ndarja ose shkëmbimi i territoreve, alternativa më e keqe

By | August 10, 2018

Ndarja e Kosovës është një zgjidhje e rrezikshme – Nga David Phillips*

By | August 9, 2018

Intervista – Phillips: Shqipëria, Kosova duhet ta marrin seriozisht rrezikun e ndikimit rus dhe turk

By | April 28, 2018

Intervista – Phillips: Serbia të njohë Kosovën, SHBA dhe BE të rrisin profilin në dialog

By | September 6, 2017

Phillips: Burgjet shndërrohen në universitete për xhihadistët

By | June 23, 2016

Intervista – David Phillips: Numri i të radikalizuarve në Kosovë po rritet

By | February 11, 2016