VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Teatri Kombëtar

‘Të gjitha rolet i merr gruaja e tij’, Olta Gixhari sulmon ashpër Hervin Çulin

By | January 7, 2020

“Një teatër për demokracinë”, revista vjeneze për protestën

By | December 29, 2019

Historike! – Teatri Kombëtar renditet i pari ndër monumentet më në rrezik në Europë

By | December 10, 2019

Video – Ditë solidariteti, Teatri Kombëtar i reziston tërmetit, nis mbledhja e ndihmave për të prekurit

By | November 26, 2019

“Çudia” – Galeria, Opera dhe Muzeu me plasaritje, Teatri Kombëtar pa asnjë dëm

By | September 22, 2019

Edi Rama doravit Kujtim Çashkun me 100 milionë lekë se doli pro shembjes të Teatrit Kombëtar

By | September 7, 2019

Gresa Kadare në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, vjen në protestë

By | August 27, 2019

Teatri Kombëtar Shqiptar dhe Opera Kombëtare Hollandeze – Nga Keze Kozeta Zylo

By | August 22, 2019

Budina: “Ne histerikët e ju të urtët e mafies së betonit”

By | August 14, 2019

(Video) Romina Zace: teatri Kombëtar duhet të qendrojë! Gazetarja shqiptare në median spanjolle në mbrojtje të Teatrit Kombëtar

By | August 13, 2019

Deklaratë nga pёrfaqësues të Kёshillit Koordinues te Diasporёs: Të mos prishet godina e Teatrit Kombëtar

By | August 13, 2019

Deklaratë nga pёrfaqësuesë të Kёshillit Koordinues te Diasporёs: Të mos prishet godina e Teatrit Kombëtar

By | August 12, 2019

Edmond Budina: Janë zhdukur 70 armë të rekuizitave, kallëzim drejtuesve të Teatrit Kombëtar

By | August 11, 2019

Lubonja tregon “Ramën e vdekur përballë Ramës së gjallë” dhe risjell opinionet e Shkrelit dhe Gjonit për Tiranën: Kur flisnim kundër kullave në qendër, si ndërroi lëkurë në pushtet

By | August 9, 2019

Akademiku Emin Riza: Teatri restaurohet, të shpallet Monument. Edhe në diktaturë pyeteshin specialistët

By | August 6, 2019

VIDEO – Djali i artistëve Edi e Mihal Luarasi komenton protestat në mbrojtje të Teatrit Kombëtar

By | August 4, 2019

Në Teatrin Kombëtar Justina Aliaj një nga mbrojtëset e tij nga rrënimi interpreton “Mbretëresha” monodramë nga Rexhep Qosja

By | August 3, 2019

Aleanca me arkitektët aplikojnë pranë “Europa Nostras” për të shpëtuar Teatrin

By | August 2, 2019

Urbanistika në kaos – Maks Velo tregon ëndrrën për stadiumin: Tani, një përbindësh gjigant. Duan edhe Akademinë e Arteve

By | August 2, 2019

(Video) Rrënqeth Justina Aliaj: Teatri Kombëtar për mua është i shenjtë: unë ulem në gjunjë për mos me e shemb Teatrin

By | August 1, 2019

Analiza e Berishës: Si po vidhet trualli i Teatrit Kombëtar

By | August 1, 2019

Roza Anagnosti iu bashkohet artistëve për Teatrin, Budina: Ndihem plot me kolegen time

By | August 1, 2019

Justina Aliaj: Ju ulem në gjunjë! Mos e prishni Teatrin!

By | August 1, 2019

“Nga ligji special i dyshimtë tek parullat ‘Rroftë Teatri!’, ‘Poshtë Diktatura!’”- Gazeta gjermane artikull për Teatrin Kombëtar

By | July 31, 2019