VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: dialogu

Borrell: S’jemi në garë me Amerikën për dialogun Kosovë-Serbi, kufijtë të mos preken

By | May 30, 2020

Triumfi i Albin Kurtit në zgjedhjet parlamentare, çfarë shkruajnë mediet serbe

By | October 7, 2019

Cili nga kandidatët për kryeministër do të bisedojë me Serbinë dhe në ç’mënyrë?

By | September 17, 2019

Diplomati amerikan: Pa e zgjidhur problemin me Kosovën, Serbia nuk mund të ketë raporte me ShBA

By | August 27, 2019

Thaçi në Londër: Kosova dhe Serbia, armiq të dikurshëm

By | April 5, 2019

Haradinaj kërkesë Amerikës: Bëni presion edhe mbi Beogradin e jo veç ndaj Kosovës

By | February 16, 2019

Hoti: Vendi të shkojë në zgjedhje, pastaj të vazhdojë dialogu

By | February 12, 2019

Veseli thërret në takim urgjent krerët e shtetit, diskutohet për taksën

By | February 11, 2019

Intervista – Kuçi: Ideja për ndryshimin e kufijve është tronditëse, e rrezikon marrëveshjen finale me Serbinë

By | January 24, 2019

Gjermania shpreh qëndrimin për afatet e arritjes së marrëveshjes Prishtinë-Beograd

By | January 15, 2019

Si degjeneroi “dialogu” me Serbinë – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | December 19, 2018

Ekspertët: Dialogu dëmtoi subjektivitetin ndërkombëtar të Kosovës

By | December 9, 2018

Mustafa: Dialogu i papranueshëm, derisa Serbia e pengon Kosovën

By | November 12, 2018

Vuçiq dhe Merkel ja çfarë biseduan për Kosovën

By | November 11, 2018

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

By | November 8, 2018

Çavushoglu flet për procesin e dialogut: Në këtë kuadër në fillim vjen mbrojtja e integritetit të Kosovës dhe të stabilitetit të saj

By | October 20, 2018

Drecun: Presidenti Vuçiç gjatë qëndrimit në Kosovë shpalos planin e tij për dialogun

By | September 5, 2018

Marrëveshja Putin-Vuçiç: Pa mbështetjen e Rusisë, Serbia nuk ndërmerr asnjë zgjidhje për Kosovën

By | August 23, 2018

Thaçi: Fundi i dialogut me Serbinë, duhet të përmbyllet me njohje reciproke e anëtarësim të Kosovës në OKB

By | August 17, 2018

Tetë vjet (2010-2018) dialog shterp-rob të diktatit të Beogradit!? – Nga Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | August 14, 2018

Letër e hapur zyrtarëve të BE dhe SHBA! – Pse të detyrohet Kosova që të ulet në tavolinën e bisedimeve të pabarabarta në Bruksel me Serbinë? – Nga Florim Zeqa

By | July 17, 2018

Vuçiçi: Jemi të gatshëm për kompromis me Kosovën, por nuk i nënshtrohemi presionit

By | June 21, 2018

Opozita kërkon që dialogun me Serbinë ta udhëheqë Kuvendi i Kosovës

By | June 20, 2018

Thaçi: Koha për marrëveshje historike me Serbinë

By | June 20, 2018