VOAL

Please Wait ...
0%

Vetëvendosje: Referendumi i Dodikut i ka themelet në krimin kundër njerëzimit

vetvendoosja

“Tani nuk hesht më, Mentor Kikia”, mjekja Anika Dokle i përgjigjet gazetarit dhe akuzës së tij për korrupsion

dokle

Dy statuset për Anika Doklen që e “dogjën” Mentor Kikinë

mak

Mentor Kikia: Ajo që kam ndërtuar s’mund të shembet nga askush sepse është pasuria ime e vetme!

mentori

Kërcënohet Adriatik Llalla, kryeprokurori detyrohet të largojë familjen nga Shqipëria

adriatik-llalla-1-696x523

Brad Pitt do të hetohet nga FBI? Policia e Los Angeles thotë…

pitt

Falënderoj për dekoratën si mirënjohje e veprimtarisë sime në shërbim të kombit – Nga SAMI REPISHTI

sami-repishti-qytetar

KOSOVA ME NJË ZONË ZGJEDHORE – PAZAR I NDYRË – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

idriz-zeqirajv1

FJALA ME RASTIN E DEKORIMIT – Nga Frank Shkreli*

foto-dekorata

Paralele: Millosheviçi dhe Nikoliqi janë brum i njëjtë… – Nga Agron Shabani

agronshabanivoali3

Në gjurmët e deklaratës së ambasadores greke – Nga Prof. dr. Eshref Ymeri

eshreff

Juda është mes nesh – Nga Faton MEHMETI

fatonmehmeti2

Osman Osmani: Rreziku për dëbimin e shqiptarëve nga Zvicra (video)

shqiptaretezv

Zvicër: Misionet katolike shqiptare në Zvicër organizojnë Akademi me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës

lu3

Zvicër: KUJDES! Nga 1 Tetori 2016 fuqizohet në ligjin penal DËBIMI nga Zvicra Nga Osman Osmani

osman

Zvicër Kanditati për një tjetër mandat të ri Osman Osmani fton shqiptaro-zviceranët e Kantonit Schaffhausen ta votojnë sipas procedurës në vijim

os

Zvicër: Shën Tereza, shëmbëlltyrë e humanizmit botëror, në orën e gjuhës shqipe Nga Nexhmije Mehmetaj

s10

Befasohet politikani zviceran në Gjakovë: Islami politik nuk dominon në Kosovë

mulller

Zbardhen pasuritë e deklaruara: Ja 3 deputetët me më shumë të ardhura në Kuvend

kuvendalb

Mbi 140 mijë punëkërkues të regjistruar në Zyrat për punësim, por numri i të papunëve është shumë më i madh

papunesiaa

Ted Cruzi thotë se do të votojë për Trumpin

tedcruzi

Gjuriqi injoron institucionet e Kosovës: sot jam në Pejë

gjuricc

Adem Salihaj: Vazhdoj të jem kundër koalicionit me PDK-në

ademsalihaji

Gjuriq: Në ‘Luginën e diellit’ po vendosen serbë të Kralevës

lugina_diellit-suncana_dolina-zvecan1

Si ta përkthejmë Kryeprokurorin Llalla!? – Nga GUXIM ALIMANI

guximalimaniv

Gianni De Biasi, i paarritshëm? Dossier nga BESNIK DIZDARI

besnik-dizdarii

“Tani nuk hesht më, Mentor Kikia”, mjekja Anika Dokle i përgjigjet gazetarit dhe akuzës së tij për korrupsion

dokle

Dy statuset për Anika Doklen që e “dogjën” Mentor Kikinë

mak

Mentor Kikia: Ajo që kam ndërtuar s’mund të shembet nga askush sepse është pasuria ime e vetme!

mentori

Brad Pitt do të hetohet nga FBI? Policia e Los Angeles thotë…

pitt

Asadi dhe Rusia valë të re sulmesh ajrore në Alep

alepiiiiiii

SHBA: Sulmi ndaj autokolonës së ndihmave është një krim lufte

joshi

“Kasapi i Kabulit” bëhet shpresë për paqe

hekmatyar

Putini takohet me Dodikun

putindodik

500 milionë llogari të Yahoo-s janë hakuar më 2014

yahoooo

Ish-kryeparlamentari rus emërohet shef i shërbimit të inteligjencës

naryshkin

Presidenti Nishani nderon në Nju Jork një numër shqiptaro-amerikanësh

bujarni

Vula e Faik Konicës i dorëzohet ministrit Bushati

vulav

Hamburg: Ekspozitë nga forografë shqiptarë me tematikë protestën për Geton e krijuar prej moslejimit të lëvizjes të lirë

gall

“Shpirti i Romës” – veprimtari ndërkombëtare, Çmimi i Parë artistit shqiptar Alfred Mirashi – në ceremoni e pranishme ambasada jonë në Vatikan

alfredmv

Bostoni i paparë si asnjëherë më parë i fotografuar nga artisti shqiptar Eliano Kalemi

x9

Trusted Insight: Lela Prodani, ndër 30 gratë më të suksesshme në industrinë e financave në Amerikë (Intervista)

lelav

FOTO/ Artisti shqiptar fiton çmim në Bienalen e Dizajnit në Londër

heli

Krijuesit dhe letërsia kombëtare kanë nevojë dhe kërkojnë më shumë përkrahje morale dhe materiale – Nga Sejdi BERISHA

sejdiberishasss

Hamburg: Ekspozitë nga forografë shqiptarë me tematikë protestën për Geton e krijuar prej moslejimit të lëvizjes të lirë

gall

NËNËS SË TOKËS – Poezi nga RRUSTEM GECI

rstm

Grafikë e Avni Delvinës me titullin: Plehrat e Parlamentit

avni

14 PUNIME: 8 AKUAREL, 3 VAJ E 3 FOTO TE HELIDON H. – P O S T O I K R I S A R U L I ( G R E Y )

krisavoal

Era Istrefi rrëfen hollësi dhe sekrete: Ja radio amerikane që zbuloi talentin tim

auto_eraistrefi1-780x4391474709947

Angelina Jolie kishte marrë me kohë masat për divorcin (fotot)

angjol

Brad Pitt do të hetohet nga FBI? Policia e Los Angeles thotë…

pitt

HOROSKOPI 24 SHTATOR 2016

horoskopiriu241

Intervista – Pjerin Logoreci si e kujton ‘mamën’ Marie Logoreci – E mbaj mend kur ushqente pëllumbat që i uleshin mbi supe

marielogoreci

Filmi spanjoll për vitin 1997 mbledh ajkën e aktorëve shqiptarë

filmisp

Angelina Jolie kishte marrë me kohë masat për divorcin (fotot)

angjol

Këndi i humorit: Takohen dy shokë në rrugë

kendihumoritt221

Einxhel Shkira sulmon Floriana Garon: Je bërë me lekë dashnorësh

garo

Marion Cotillard e presupozuara e dashura e Brad Pitt : “Unë jam shtatzënë…”

landscape-1474385274-hbz-brangelina-marion-index

Balla i shkruan Ramës: ‘Fjalimet e Sadriut ngjasojnë me fjalimet e Martin Luter-Kingut”

balla-rama-abazi-768x391

Rrëfen princi arab: Fotoja me Ramën mund ta xhelozojë gruan time

princiarab

Gianni De Biasi, i paarritshëm? Dossier nga BESNIK DIZDARI

besnik-dizdarii

Shtyhet prapë dueli Klitschko – Fury

duelii

Fjolla Kelmendi mposht xhudisten ruse, merr të bronxtën në Zagreb

fjolla

Duka: Cana i mirëpritur në pankinën e Kombëtares Shqiptare

dukacana

Lionel Messi për shkak të lëndimit tri javë jashtë fushe

lionelimjeker

UEFA prezantoi logon për Euro 2020

uefa2020