VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Turqia

Intervista – Shipoli: Ballkani të jetë i kujdesshëm me Turqinë (video)

By | November 15, 2019

Journal des débats politiques et littéraires (1931) – Turqia e njohu më në fund mbretërinë e Shqipërisë

By | September 22, 2019

Kosova publikon listën e futbollisteve për ndeshjen ndaj Turqisë

By | August 28, 2019

Gjermania dhe Turqia, eksportueset kryesore të mallrave në Kosovë

By | December 13, 2018

Qeveria distancohet nga zv/ministri Dedaj lidhur me “deklaratat fyese” ndaj Turqisë

By | July 31, 2018

Rritja e ndikimit të Turqisë në Ballkan

By | July 26, 2018

Shqipëri, hapet ekspozita e artistëve nga Turqia

By | June 30, 2018

Pjata e famshme suedeze me qofte në fakt është turke

By | May 4, 2018

Intervista – Phillips: Shqipëria, Kosova duhet ta marrin seriozisht rrezikun e ndikimit rus dhe turk

By | April 28, 2018

Ballkani i epokës globale, midis Lindjes e Perëndimit – Nga Skënder Buçpapaj

By | April 28, 2018

Turqia partneri i pestë më i madh i BE-së në tregtinë e jashtme

By | March 20, 2018

Zvicër: Turqia u përpoq të rrëmbejë një afarist turko-zviceran – Berna proteston, për ndërhyrje të Turqisë në Zvicër, Ankaraja mohon

By | March 17, 2018

Pas 65 vitesh një President i Turqisë viziton Greqinë

By | November 23, 2017

Turqia feston 94-vjetorin e shpalljes së Republikës

By | October 29, 2017

Shqipëria ndeshje miqësore me Turqinë në nëntor

By | October 18, 2017

Mogherini: Bisedimet BE-Turqi vazhdojnë

By | September 5, 2017

Radio Evropa e Lirë: Turqia shënon njëvjetorin e përpjekjeve të dështuara për grushtshtet

By | July 15, 2017

Zëri i Amerikës: Turqia një vit pas dështimit të grushtit të shtetit

By | July 15, 2017

Marrëdhëniet Gjermani – Turqi

By | March 8, 2017

Turqia përgatitet për referendumin e saj të shtatë

By | January 24, 2017

Ndikimi i Turqisë në Ballkan

By | January 12, 2017

Turqia dhe Franca, vendet më të prekura nga terrorizmi në Evropë

By | November 16, 2016

Parlamentarët zvicreranë bëjnë thirrje për ashpërsi ndaj Ankarasë

By | November 11, 2016

Më 29 tetor 1923 Mustafa Qemal Ataturku shpalli Turqinë republikë

By | October 29, 2016