VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mevlut Cavusoglu

Turqia: Kemi informacione të reja rreth vrasjes së Khashoggit

By | November 6, 2018

Çaushoglu: “Turqia do të bashkëpunojë me OKB-në rreth hetimit për vrasjen e Khashoggit”

By | October 23, 2018

Çavushoglu flet për procesin e dialogut: Në këtë kuadër në fillim vjen mbrojtja e integritetit të Kosovës dhe të stabilitetit të saj

By | October 20, 2018

Pacolli: Kosova do ta kishte vështirë të ecë me tempon e vet pa mbështetjen e Turqisë

By | October 20, 2018

Shqipëria dhe Turqia iniciojnë dokumentin e partneritetit strategjik

By | October 19, 2018

Cavusoglu: Turqia nuk ka ndarë informacione me askënd për Khashoggin

By | October 19, 2018

Turqia dhe SHBA-ja zotohen se “do t’i zgjidhin çështjet”

By | August 3, 2018

Bisedime Pompeo-Cavusoglu për çështjen Brunson

By | July 29, 2018

Turqia: Do të blejmë sisteme të mbrojtjes nga Rusia pavarësisht paralajmërimit të SHBA-së

By | April 28, 2018

Tillerson: SHBA-ja e njeh të drejtën e Turqisë për mbrojtjen e kufijve

By | February 16, 2018

Acarohen marrëdhëniet Turqi – Evropë

By | March 12, 2017

Marrëdhëniet Gjermani – Turqi

By | March 8, 2017

Cavusoglu sfidon autoritetet gjermane; mban takim me votuesit

By | March 7, 2017

BE premton angazhim më të madh për të ardhmen evropiane të Turqisë

By | September 9, 2016

Cavusoglu: Uashingtoni ka propozuar komision për Gulenin

By | July 22, 2016

Turqia nuk i ka ofruar bazë ushtarake Rusisë

By | July 4, 2016

Lufta kundër IS-it, SHBA vendos raketa në Turqi

By | April 26, 2016

Turqia dhe Arabia Saudite mund të dërgojnë këmbësorinë në Siri

By | February 13, 2016

Lavrovi takon homologun turk në Beograd

By | December 3, 2015