VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: ANGELA MERKEL

Çka (çfarë) ka ‘historike’ dhe çka (çfarë) ka simptomatike në vizitën e Kryeministrit Ramush Haradinaj në Berlin…?! – Nga AGRON SHABANI

By | June 10, 2019

Vuçiq dhe Merkel bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

By | June 8, 2019

Haradinaj parashikon dy mundësi për vazhdimin e dialogut me Serbinë

By | June 6, 2019

Haradinaj: Jemi për marrëveshje me Serbinë që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues

By | June 6, 2019

Haradinaj paralajmëron një varg takimesh në Gjermani

By | June 5, 2019

Angela Merkel gatuan – Mësoni recetën e veçantë

By | May 31, 2019

Zgjedhjet Evropiane: Dalin rezultatet e para të exit polleve

By | May 26, 2019

Haradinaj vizitë në Berlin, zbulohen data e takimit me Merkelin

By | May 22, 2019

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

By | May 16, 2019

Ndarja e Kosovës dhe pse dështoi treshja Vuçiç-Rama-Thaçi – Nga TOMORR ALIZOTI

By | May 1, 2019

DW: Gjermania vendos për negociatat në shtator, Franca e refuzon fare një temë të tillë

By | April 30, 2019

Merkel e Macron: Sonte do të diskutojmë zgjidhjen, nuk do të imponojmë asgjë

By | April 29, 2019

Zëri i Amerikës: Takimi i Berlinit dhe bisedimet Kosovë – Serbi

By | April 29, 2019

Në prag të takimit të Berlinit – debate në Kosovë e Serbi

By | April 18, 2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor ftohen në takim joformal në Berlin

By | April 10, 2019

Merkel: Do të luftoj deri në fund për një Brexit të rregullt

By | April 4, 2019

Basha në Berlin, takime me zyrtarë të lartë në kancelarinë gjermane

By | April 3, 2019

Vetëm Gjermania mund ta ndalë turrin e rrezikshëm për ndarjen e Kosovës

By | March 13, 2019

Merkel: BE duhet të ketë aeroplanmbajtësen e vet

By | March 12, 2019

Ambasadori gjerman në OKB: Ndryshimi i kufijve, i rrezikshëm

By | February 8, 2019

Merkel bisedon me kryeministrat e vendeve të “Grupit të Vishegradit”

By | February 7, 2019

Angela Merkel mbyll faqen e Facebookut

By | February 2, 2019

Thanks to Ambassador Kyle Scott! Amerika nuk ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës – Nga Elida Buçpapaj

By | February 1, 2019

Vuçiç: Nuk do të ndryshoj politikat e mia

By | January 27, 2019