VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: IBRAHIM RUGOVA

PËRKUJTIM: Meshë në Katedralen “Nënë Tereza” në 10 vjetorin e kalimit në amshim të Imzot Mark Sopit dhe Dr. Ibrahim Rugovës

By | January 11, 2016

Aforizma nga IBRAHIM RUGOVA (2.12.1944- 21.01.2006)

By | January 1, 2016

Teuta Rugova: Do ta ndjek politikën e Ibrahim Rugovës

By | December 30, 2015

Lidhja Demokratike e Kosovës mbush sot 26 vjet

By | December 23, 2015

Një foto e rrallë e Ibrahim Rugovës në rini

By | December 4, 2015

VITI I RUGOVËS – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | December 3, 2015

Sot më 2 dhjetor shtijakëve rugovistë Nga Elida Buçpapaj

By | December 2, 2015

XHEMAIL MUSTAFA, INTELEKTUALI TRIM QË PUNOI PËR SHTETIN Nga IBRAHIM RUGOVA

By | November 23, 2015

Ish-deputeti Naser Rugova: Pse u sëmur Presidenti i ndjerë dhe pse hesht e bija në parlament, Teuta Rugova

By | November 12, 2015

Rugova në Der Spiegel më 1990: Bashkimi me Shqipërinë është synim i yni i natyrshëm…. i gjithë trojeve shqiptare

By | November 11, 2015

Fatos Klosi: Bujar Bukoshi financoi SHIK-un

By | October 21, 2015

A e kemi qeverinë që e meritojmë? – Nga FLORIM ZEQA

By | October 6, 2015

Rugova në intervistë më 1994: Politikë globale që sa më parë të bjerë muri mes shqiptarëve

By | September 26, 2015

Azem Hajdari dhe Ibrahim Rugova – figura bashkuese dhe emancipuese të politikës e të kombit Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | September 12, 2015

Ibrahim Rugova për Ramush Haradinajn (Video)

By | August 25, 2015

AP Arkiv – Deklarimi i Rugovës dhe Jakup Krasniqit menjëherë pas përfundimit të bisedimeve të Rambujesë (Video)

By | August 19, 2015

Fjalimi i Rugovës kur u nderua me çmimin Saharov që ngriti në këmbë deputetët e Parlamentit Evropian (Video)

By | August 19, 2015

Ibrahim Rugova për Adem Jasharin (VIDEO)

By | August 14, 2015

Velania, vend i shenjtë për çlirimtarët! – Nga FLORIM ZEQA

By | August 7, 2015

Loja djallëzore e Isa Mustafës me djalin e presidentit Rugova! – Nga FLORIM ZEQA

By | July 31, 2015

LDK – Lidhja e grupeve të interesit! Nga FLORIM ZEQA

By | July 21, 2015

Në 25 vjetorin e shpalljes së pavarësisë nga Serbia – KOSOVË, URIME PËR DITËN E REPUBLIKËS – Nga FLORIM ZEQA

By | July 2, 2015

MARRËDHËNIET NDËRSHQIPTARE – NGA DIPLOMACIA E ISMAIL QEMALIT TEK DIPLOMACIA E IBRAHIM RUGOVËS Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | May 25, 2015