VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: shqiptaro-amerikan

NDËRROI JETË LEKË GOJÇAJ, I “SHTATOREVE TË PËRJETËSISË” – Nga Frank Shkreli

By | August 10, 2020

Ndahet nga jeta në Nju Jork studiuesi i njohur dhe veprimtari shqiptaro-amerikan Fatbardh Veli Doçi

By | July 23, 2020

SALI BOLLATI – ÇAM SHQIPTARO-AMERIKAN I MBIJETUAR I GJENOCIDIT GREK TË 1944 JO, JO, NUK HARROHET ÇAMËRIA! – Nga Frank Shkreli

By | July 16, 2020

“Mysafiri” i largët – Nga Dr. Andon Dede, Nju York

By | July 15, 2020

Aktivistë shqiptaro-amerikanë mbi një takim të ardhshëm në Shtëpinë e Bardhë

By | July 1, 2020

Këndi i humorit: Një shqiptaro-amerikan mori taksi për të shetitur nëpër Tiranë

By | June 28, 2020

Polici shqiptaro-amerikan rrëfen përballjen e tij me koronavirusin (video)

By | April 23, 2020

Ndahet nga jeta Mrika Xhema, Kryetari i Shoqatës “Vatra”, Elmi Berisha ngushëllon biznesmenin shqiptaro-amerikan dhe patriotin nga Presheva

By | April 19, 2020

VIDEO – Nju Jork, Çifti shqiptaro-amerikan i diagnostikuar me COVID-19

By | April 13, 2020

Apel Kosovës nga shqiptaro-amerikanët

By | March 12, 2020

Flamuri i shtetit të Kosovës në qendër të Çikagos – Nga Skënder KARAÇICA

By | February 15, 2020

Zëri i Amerikës: Nderimet e fundit për veprimtarin shqiptaro-amerikan Marash Mernaçaj

By | October 16, 2019

Marko Kepi hapi fushaten elektorale për në Asamblenë e New York-ut – Fotoreportazh nga Keze Kozeta Zylo

By | September 30, 2019

Zëri i Amerikës: Një i ri shqiptaro-amerikan në garë për asamblenë e shtetit Nju Jork (video)

By | September 30, 2019

NGA HISTORIA SHQIPTARO-AMERIKANE: KORPORATA E PARË E KOMUNITETIT SHQIPTAR NË SHTETET E BASHKUARA – Nga Frank Shkreli

By | September 9, 2019

Prokurori shqiptaro-amerikan: Pse nuk ngrihen memorialë për të vrarët në Kosovë e Mal të Zi?

By | August 12, 2019

NË KUJTIM TË MONSINJOR ZEF OROSHIT ISH-NXËNËS I DOM NDRE MJEDËS DHE AT GJERGJ FISHTËS* – Nga Frank Shkreli

By | August 4, 2019

Protesta e shqiptarëve para Shtëpisë së Bardhë, reagon Meta: Përkrahja e tyre më shumëfishoi forcat

By | July 8, 2019

Profesor Pano: Zgjedhjet vendore në Shqipëri nuk zgjidhën çështjet e mbetura pezull

By | July 1, 2019

AVOKATI SHQIPTAR YLBER DAUTI- SI IA SHPËTOI BIZNESIN MIRËBËRSIT TË TIJ, VIKTOR GJONAJ – Nga Dalip GRECA

By | June 10, 2019

Kongresi nderon familjen e Harry Bajraktarit

By | May 21, 2019

Komuniteti shqiptar, protestë para ambasadës serbe në Uashington

By | May 1, 2019

Intervista – Gjonaj: Shqiptarët duhet të rikthejnë vëmendjen tek lobizmi

By | April 14, 2019

FJALA E HAPJES SË SEMINARIT ME RASTIN E 110-VJETORIT TË THEMELIMIT TË GAZETËS DIELLI, ORGAN I FEDERATËS MBARËSHQPITARE VATRA NË NJU JORK – Nga Frank Shkreli

By | April 8, 2019