VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: RTSH

Shterpësia e Festivalit të Këngës – Nga Jeta Dedja

By | December 23, 2019

“Tirana Composition Academy”, mirupafshim në edicionin e dytë!

By | November 22, 2019

Mallëngjimi bulevardesk – Kujt i duhet folk-serb në Tiranë? – Nga Skënder Karaçica

By | July 17, 2019

(Video) Ibrahim Rugova i përhershëm në RTSH gjatë viteve 1992-1995, prej 1997 i anatemuar dhe përjashtuar – Nga Elida Buçpapaj

By | April 4, 2019

Dy fjalë për Adnan Merovcin: Po të ishte gjallë Ibrahim Rugova kish me t’thanë: “Hiqju shkrimit Merovc!” Nga Elida Buçpapaj

By | April 2, 2019

Ndryshimi i madh midis Skënder Buçpapajt dhe Andi Bushatit – Nga Elida Buçpapaj

By | December 12, 2018

Edmond Zhulali: Thoma Gëllçi na tha: Ju jeni si Ismail Kadare, jeni krenari kombëtare, por vende pune për ju nuk kam!

By | August 7, 2017

Shpëtim Saraçi i zhgënjyer rrëfehet për largimin në SHBA: Pas 30 vite pune, ma shkrinë vendin e punës dhe përfundova gjyqeve!

By | August 7, 2017

Nishani vlerëson me “Nderi i Kombit” Orkestrën Simfonike të RTSH dhe dirigjentët Ferdinand Deda e Eno Koço

By | May 19, 2017

Genc Tukiçi: Amatorizëm,dashakeqësi dhe injorancë pushimi nga puna i David Tukiçit nga Thoma Gëllçi

By | February 25, 2017

Fejton Thoma Gëllçi ose “Artileria e rëndë e partisë” në veprim! Nga Tanush Kaso

By | January 21, 2017

Kur truri vdes b…tha ngjallet… – Nga Keze Kozeta Zylo

By | December 23, 2016

Dritarja e vogël e programit satelitor shqiptar – syri i parë dëshmitar i realitetit të Kosovës – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | November 10, 2016

Raporti më 1982: Akuza për vjedhje dhe paaftësi në RTSH, Grabocka ekspozon… (Pjesa II)

By | October 7, 2016

Rama strehon në RTSh, ish-drejtuesit e larguar nga “TopChannel”

By | July 9, 2016

Fadil Kokomani, Vangjel Lezho e Xhelal Konprencka, tre therorë të demokracisë – Nga Skifter Këlliçi*

By | May 20, 2016

Dëshmia e një sheshi – Skenari dhe regjia Saimir Kumbaro dhe Ardian Murraj,

By | February 20, 2016

Me biçikletë në Shkodër – dokumentar i Agron Balës kushtuar qytetit të tij (Video)

By | January 22, 2016

Për gazetarin e njohur Agron Bala homazhet në RTSH dhe përcjellja

By | January 20, 2016