VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: UÇK

IMPONOHET DOMOSDOSHMERIA E THEMELIMIT TË INSTITUTIT PËR TË VERTETEN E LUFTËS NË KOSOVË…! – Nga RESHAT NURBOJA

By | July 12, 2020

Hashim jepe dorëheqjen – Kur njeriu niset në një rrugë, duhet me e ditë se rruga diku mbaron Nga Muharrem Maralusha

By | July 8, 2020

”UÇK ka kryer krime”, Albin Kurti shkarkon këshilltarin pas deklaratave të tij

By | April 25, 2020

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

By | January 18, 2020

Më 4 janar 2003 u vra kolonel Tahir Zemaj, kryekomandanti i Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës

By | January 4, 2020

Struktura komanduese e UÇK-së e ftuar në Hagë

By | October 26, 2019

Surroi: UÇK-ja ka qenë pakicë, ka luftuar por nuk e ka përfaqësuar shumicën në Kosovë

By | October 18, 2019

Rreth 100 të intervistuar nga Prokuroria Speciale me seli në Hagë

By | September 26, 2019

Tetëmbëdhjetë vite nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit

By | August 13, 2019

Specialja vazhdon intervistimet, veteranët kërkojnë përsëri shfuqizimin e saj

By | August 4, 2019

Jusuf Buxhovi – LAPSUS: Ngatërrimi i FSK-në me TMK-në

By | July 18, 2019

Jusuf Buxhovi: Lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër

By | July 11, 2019

Agani më 1998: Asnjë krah i UÇK nuk është terrorist

By | May 13, 2019

Shqiptarët dhe UÇK-ja janë çlirimtarë, kurse serbët terroristë, sepse vranë mbi 12 mijë shqiptarë në Kosovë (1998-1999) – Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | April 15, 2019

Lamtumirë heroinë e Kosovës, Fetnete Ramosaj ! – Nga Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | April 7, 2019

Zbehja e 17 shkurtit 2008, pasojë e lidershipit të shantazhuar! – Nga Florim Zeqa

By | February 8, 2019

Kosovë, avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

By | February 5, 2019

Tërmkolli thotë se Specialen e sollën komandantët deputetë që s’lanë akuza pa i bërë njëri-tjetrit

By | January 14, 2019

Tre aeroplanë kanë fluturuar nga Prishtina drejt Hagës

By | January 11, 2019

Flet Specialja: E kemi autoritetin për ta siguruar praninë e Sylejman Selimit në Hagë

By | December 27, 2018

Radiotelevizioni Zviceran: Me mbështetjen e SHBA, Britanisë, Gjermanisë dhe shumicës së vendeve të tjera perëndimore, Kosova do të ketë ushtrinë

By | December 15, 2018

Krijimi i ushtrisë, Jashari: Ishalla e gëzojmë, merita të rënëve

By | December 15, 2018

Nisin intervistimet nga Prokuroria Speciale

By | December 13, 2018