VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Prishtinë

Aksion simbolik në Prishtinë, solidaritet me protestat ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë

By | May 17, 2020

Festa hebraike “Hanukkah” festohet me madhështi në Tiranë dhe Prishtinë

By | December 22, 2019

Miley Cyrus jep 25 mijë euro për bamirësi në Kosovë

By | August 2, 2019

Willaim Walker parakolon në sheshin e Prishtinës, merr duartrokitje të fuqishme

By | February 17, 2019

DUKE KUJTUAR IMZOT PJETER BOGDANIN

By | December 9, 2018

Kosovë – Festohet Kurban Bajrami

By | August 21, 2018

Në Kosovë, në këtë jubilé – Nga Elida Buçpapaj dhe Skënder Buçpapaj

By | March 3, 2018

Le Petit Parisien (Korrik, 1912): “Prishtina është e shqiptarëve” – Nga Aurenc Bebja*, Francë – 16 Shkurt 2018

By | February 16, 2018

Ministri i jashtëm gjerman viziton Kosovën

By | April 13, 2017

H E R O I K A – Poemë për Kryengritjen e vitit 1981 nga RRUSTEM GECI

By | March 11, 2017

Më 24 Nëntor në Prishtinë promovohet libri “Vdekja e një nate” i poetit dëshmor Dr. Fahredin Sh. Hoti

By | November 15, 2016

Në Prishtinë promovohet libri “Vdekja e një nate” e poetit dëshmor Dr. Fahredin Sh. Hoti

By | November 12, 2016

Ülker: Kosovarët shfaqin interesim për gjuhën turke, çdo ditë e më shumë

By | October 1, 2016

Në Maqedoni, Shqipëri dhe Kosovë falet namazi i Kurban Bajramit

By | September 12, 2016

Tërmet edhe në Kosovë, epiqendra në Shkup

By | September 11, 2016

Uliks Fehmiu: Çështja e kufijve e vjetër, im at s’do dinte ku të jetonte

By | June 9, 2016

ZvPresidenti Amerikan Joe Biden vizitë në Tiranë e Prishtinë

By | May 15, 2016

Zëri i Amerikës: Thyhen xhamat e selive të LDK-së në disa qytete të Kosovës

By | February 28, 2016

Don Jeton Thaqi ia kthen Adriatik Kelmendit: Ja pse u vonua ndërtimi i Katedrales

By | November 12, 2015

Java e Filmit të Bekim Fehmiut

By | October 6, 2015

Në Katedralen e Prishtinës Inva Mula promovoi Hymin e Nënë Terezës

By | September 6, 2015

Nesër vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi (video)

By | August 24, 2015

BETOHET AMBASADORI I RI AMERIKAN NË KOSOVË

By | July 25, 2015

FOTO E DITËS – GËZIMI I FESTËS NË PRISHTINË

By | July 19, 2015