VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nënë Tereza

Nipi i Nënës Terezë në Shkup do ta takojë Papa Françeskun

By | May 7, 2019

“Në varrin e Enver Hoxhës dëgjoheshin ulërima” Rrëfimi i ushtarit dhe ndërhyrja e Nënë Terezës më 89’

By | March 29, 2019

Pse u dëbua Nënë Tereza nga krerët e Kishës së Belfastit – Nga NDREK GJINI

By | March 4, 2019

Studimi i ri i ndërmarrë nga Gëzim Alpion i Universitetit të Birminghamit konkludon se nata e errët e shpirtit të Nënë Terezës filloi në fëmijërinë e saj

By | February 8, 2019

1990 – Biseda e Ramiz Alisë me Nënë Terezën: Nuk ju jap dot shtëpi, nuk ma lejon Kushtetuta

By | September 8, 2018

Letra pas Nobelit: Kur mistiku i famshëm përplasej me Nënë Terezën

By | September 5, 2018

Më 5 shtator 1997 u nda nga jeta Nënë Tereza

By | September 5, 2018

Edlira Zhiti: Nënë Tereza është misionare e dashurisë

By | August 26, 2018

Si bëra Nënë Terezën të fliste shqip, e quanin “bijë jugosllave” Nga Gjekë Gjonlekaj, New York

By | June 22, 2018

Shtatorja e Nënë Terezës në Wintethur të Zvicrës (Video)

By | June 5, 2018

Në Kosovë të krishterët festojnë Pashkët

By | April 1, 2018

DITA E SHENJTORES NËNË TEREZA – Doli nga shtypi botimi i përgatitur nga EDLIRA ZHITI

By | March 16, 2018

Në Kosovë, në këtë jubilé – Nga Elida Buçpapaj dhe Skënder Buçpapaj

By | March 3, 2018

Shkollat amerikane, Nënë Tereza, lideri që duhet imituar – Nga Iris Halili*

By | September 22, 2017

MESAZHE TË FUQISHME DASHURIE NGA NËNË TEREZA – Nga Frank Shkreli

By | September 6, 2017

TEK RITA SALIU HEDHIN SHTAT NJËHERËSH SHOTA E DRENICËS, TRINGA E GRUDËS, NORA E KELMENDIT, GONXHE BOJAXHIU E PRIZRENIT Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | September 4, 2017

NËNË TEREZA IA DREJTOI POPULLIT SHQIPTAR NJË MESAZH BEKIMI MË 30 PRILL 1993

By | August 26, 2017

DITA QË LINDI NËNË TEREZËN – Nga VISAR ZHITI

By | August 26, 2017

Nënë Tereza, një nga 7 qytetarët e nderit në historinë e Amerikës

By | June 26, 2017

4 SHTATORI SHPALLET “DITA E NËNË TEREZËS” NË SHTETIN NJU JORK – Përgatiti Frank Shkreli

By | May 12, 2017

IBRAHIM RUGOVA MË 3 JANAR 2003 VENDOSI GURTHEMELIN E “TEMPULLIT TË PAQES”

By | January 3, 2017

Një gotë verë me Shën NËNË TEREZËN Nga Eva Gavani

By | October 18, 2016

Rita Ora: Jam krenare që jam shqiptare si Nënë Tereza dhe që e kam përkrahjen e vendit tim (fotot)

By | October 18, 2016

Më 17 tetor 1979 Nënë Tereza mori Çmimin Nobel për Paqe

By | October 17, 2016