VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Teatrit Kombëtar

Kulturë Teatri i ri Kombëtar, bashkia hap tender e pret oferta për 11 ditë

By | July 5, 2020

Unioni botëror i partive të djathta, IDU: Prishja e teatrit e paligjshme. Rama po shkatërron demokracinë në Shqipëri

By | June 17, 2020

Artisti italian këngë për Teatrin, Meta: Të na zgjojë për rivendosjen e demokracisë!

By | May 27, 2020

Meta: Shembja e teatrit i intereson lobit serb dhe prorus në Uashington. Kam prova e dokumente që do i bëj publike në kohën e duhur

By | May 26, 2020

Gazeta franceze Le Monde: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë, një akt barbar i qeverisë

By | May 25, 2020

“Aty je përsëri, pranë skenës dhe luleve…” Poezia “Një bredh në oborrin e Teatrit Kombëtar” kushtuar aktorit Prokop Mima

By | May 24, 2020

Aurel Plasari tregon historinë e 81 viteve të Teatrit Kombëtar: Është ndërtesa ku ka dhënë mësim Edi Rama

By | May 23, 2020

Diana Ndrenika ka reaguar ashpër për shembjen e Teatrit Kombëtar

By | May 22, 2020

NË DATËLINDJEN E ERNEST KOLIQIT 3 DITË MBAS PRISHJES SË TEATRIT KOMBËTAR – Nga Visar Zhiti

By | May 21, 2020

Protestuesit e Teatrit thirrje në kor Presidentit Meta: Shpërnda parlamentin!

By | May 20, 2020

A është ai i lig apo i çmendur? – Nga Aurel Dasareti*

By | May 20, 2020

Mesazhi i fortë i Metës pak orë para protestës për Teatrin: Kush hesht e s’guxon ta dënojë dhunën është bashkëfajtor!

By | May 20, 2020

Shembja e Teatrit Kombëtar- Ish-kryebashkiaku: S’e kuptoj si guxoi policia të ndërhyjë

By | May 20, 2020

Zëri i Amerikës: Studenti Blendi Shahu, një ditë pas prangave të policisë

By | May 19, 2020

VIDEO – Historia u zhduk- Rrënojat e Teatri Kombëtar hidhen në landfillin e Sharrës

By | May 19, 2020

“Europa Nostra” letër ministres së Kulturës në BE: Dënoni shembjen brutale të Teatrit Kombëtar Shqiptar, u shfrytëzua situata e COVID 19

By | May 19, 2020

Lubonja: Teatri u shkatërrua nga banda kriminale me në krye Edi Ramën, Erion Veliaj të japë dorëheqjen. Protesta të vazhdueshme

By | May 18, 2020

Aktorja Juli Emiri: Isha në taracë kur erdhën fadromat. 1500 policë me maska të fshihnin fytyrat

By | May 18, 2020

“Hiqni kapelet”, protestuesit në kor thirrje kundër Policisë së Shtetit: Me dhunën dje shkelët Kushtetutën

By | May 18, 2020

Robert Budina: SPAK të hetojë ‘tentativën e vrasjes’ së artistëve, shembja e Teatrit bumerang për qeverinë.

By | May 18, 2020

Presidenti i PPE dënon shembjen e Teatrit: Intimidimi dhe dhuna ndaj protestuesve, e papranueshme

By | May 18, 2020

Albin Kurti reagon për Teatrin: Duhet të jemi mbrojtës të kulturës, një pjesë na e vodhi pushtuesi serb, pjesa tjetër…

By | May 17, 2020

Aksion simbolik në Prishtinë, solidaritet me protestat ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë

By | May 17, 2020

Avokati i Popullit reagon për protestën pas shembjes së Teatrit: Prishja kur kishte ende njerëz brenda

By | May 17, 2020