VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: New York

Foto e ditës: Lindje magjike e diellit mbi New York

By | June 27, 2020

Në New York mbahet gara e “luftës me jastëkë”

By | April 7, 2019

Tradita në New York nga viti 1903, larje në det në ditën e parë të Vitit të Ri

By | January 2, 2018

Mogherini takon Thaçin me Vuçiçin në New York

By | September 20, 2017

Shoferi “i paprekshëm” i Konsullatës të Kosovës në New York implikon politikën në krim

By | July 3, 2017

Nxënës shqiptarë të “Yonkers High School” të New Yorkut demonstrojnë vlerat e kulturës kombëtare

By | May 6, 2017

Në New York protestë kundër sulmit kimik në Siri

By | April 6, 2017

New York, policia ndërhyn ndaj protestuesve kundër Trump

By | March 17, 2017

Senatori amerikan Golden, shoqatat Dibra, Rrënjët dhe ish nxënës pranë shkollës Shqipe “Alba Life” Nga Keze Kozeta Zylo

By | December 20, 2016

Dua Lipa, Rockfeller dhe kauza që kërkon vëmëndje Nga Mimoza Dajçi

By | November 9, 2016

Urimi i Bill Klinton për ditëlindjen e 85 vjeçarit nga Tropoja

By | October 4, 2016

New York – Sesion Shkencor kushtuar Nënë Terezës Nga Ina Reçi

By | September 29, 2016

Çfarë mrekullie bëjnë Shqiptarët e Amerikës, vendosën Shtatoren e Shejtoresh Nena Tereza në kryeqëndrën e botës- New York

By | September 17, 2016

Ceremoni për ndarje Çmimesh në New York – për tri zonja shqiptare me banim në SHBA

By | June 29, 2016

Zgjedhjet paraprake në Nju Jork

By | April 19, 2016

Bill Clinton: Hillary – Presidente shqiptarët do të kenë në Shtëpinë e Bardhë mikeshën më të madhe

By | April 16, 2016

Thirrje për shqiptarët e Amerikës: Bill Clintoni ju pret sot në Bronx

By | April 15, 2016

KRYEMINISTRI RAMA U PRIT ME PROTESTE NE NEW YORK

By | April 13, 2016

(Video) Saimir Pirgu me 9 Prill ne New York me Il Mio Canto

By | March 20, 2016

NEW YORK, LULE PER MITHAT FRASHERIN NE PERVJETORIN E LINDJES Nga Dalip Greca

By | March 20, 2016

Drita Gjongecaj ”Nje jete …disa histori” nga Marjana Bulku New York

By | December 10, 2015

Horror për Halloween në Bronx, New York, vdes djaloshi shqiptar bashkë me 2 të tjerë

By | November 1, 2015

Prej 30 tetor deri 5 nëntor mbahet edicioni i katërt i Javës së Filmit Shqiptar në New York

By | October 31, 2015