VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Visar Zhiti

DY GJERGJËT – DY VARRE PESËQIND VJET LARG NJËRI TJETRIT – Nga VISAR ZHITI*

By | December 30, 2019

Ikja e Agron Tufës- Visar Zhiti, letër plot dhimbje nga SHBA: Kujtomë edhe mua mik i dashur, kur më sulmoi Presidenti

By | December 11, 2019

E VËRTETA DHE SI POEZI SJELL PAQE DHE DREJTËSI – Përmbledhja “Shiu i fytyrës time” e Visar Zhitit vlerësohet me çmim në Panairin e Librit në Beograd

By | October 26, 2019

Intervista – Visar ZHITI – KLASA JONË POLITIKE KA NGRITUR LART NJË TJETËR MUR BERLINI TË PADUKSHËM RRETH VETES, KA LËNË JASHTË REALITETIN SHQIPTAR

By | October 10, 2019

Përkthyesi nga Ferri i Poemës me Stalin, të autorit nga Mali i Zi – Triptik nga Visar Zhiti

By | October 1, 2019

Me kokë të qethur, i mbështetur pas murit. Fotoja e Visar Zhitit pas arrestimit: Thashë se do më pushkatonin. Përpjekja e rrallë e malësorëve: Na lironin mësuesin

By | September 18, 2019

“Asnjë lëshim, mos e nënvleftësoni se…”, ja cili ishte shënimi i Ramiz Alisë që çoi në burg Visar Zhitin

By | September 6, 2019

SHENJTËRIMI I NËNË TEREZËS- Prapaskenat, Visar Zhiti: Delegacioni shqiptar në Romë, më i padisiplinuari

By | September 5, 2019

Hetuesit e diktaturës nuk pendohen, rrëfimi i gruas së Visar Zhitit: Si i kërkuan ndjesë gjykatësit italianë për burgun politik në Shqipëri

By | August 24, 2019

Me librat e poetit Federico García Lorca – një histori imja… – Nga VISAR ZHITI

By | August 20, 2019

ZËRI SHPOTITËS I METAMORFOZËS SUNDUESE – Esé nga VISAR ZHITI

By | August 10, 2019

Çmimi letrar Dega e Ullirit i jepet Visar Zhitit për librin me poezi “Të rritesh nga dashuria”, me vizatime të Atjon Zhitit dhe esé të Eda Zhitit

By | July 29, 2019

Kujtesa e “Bllokut”, që ruhej me ushtarë dhe përballë saj kujtesa e “Spaçit”, që ruhej me ushtarë dhe me tela me gjemba – Nga VISAR ZHITI

By | July 25, 2019

VILSONI DHE GENCI NË FERRIN E ÇARË TË VISAR ZHITIT

By | July 17, 2019

Visar Zhiti: Politika është serioze, nuk u duhet lënë politikanëve

By | June 22, 2019

Visar Zhiti: Në Poloni me Maks Velon, atje ku s’bëhet show me vuajtjen e të persekutuarve

By | June 12, 2019

FJALË PËRSHËNDETËSE NË PROMOVIMIN E LIBRIT “THINJAT E ATDHEUT” – Nga EUGJEN MERLIKA

By | June 11, 2019

LUAN MYFTIU u shua… me dritë të ylltë – Nga VISAR ZHITI

By | June 10, 2019

Ismail Kadare dhe Visar Zhiti Nga Elida Buçpapaj

By | May 30, 2019

MITRUSH KUTELI ose shkrimtari që i tejkalon vdekjet e veta duke lënë një vepër themeltare, të pavdekshme në letrat shqipe… Nga Visar Zhiti

By | May 4, 2019

Skënder Tufa, i dënuari i Qafë Barit vazhdon replikën me ish- drejtorin Edmon Caja: Çfarë ndodhi kur pushkatuat, Sokolin dhe Tomën?

By | April 25, 2019

(Video) Visar Zhiti: Nuk mund të bëjmë demokraci me njerëzit që bënë diktaturën

By | April 24, 2019

Visar Zhiti: Sulmet që na bëhen sot nga persekutorët e djeshëm, janë fantazmagori absurde dhe patologji e revanshit

By | April 23, 2019