VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Pavarësia

Ata që po i ngrehin frenat duke na kthyer mbrapa, mbajnë përgjegjësi historike – Nga Skënder MULLIQI

By | May 27, 2019

Poeti Hasan Muzli SELIMI nderohet me Çmimin Special “Pavarësia” për “vepren Poetike më të mirë të vitit 2018”

By | February 20, 2019

Historiani publikon dokumentin: Pavarësia e Shqipërisë u shpall më 27 nëntor në Durrës

By | November 26, 2018

Corriere delle Puglie: PAVARËSIA SHQIPTARE E SHPALLUR NË VLORË

By | May 11, 2018

“El Pais”: Ja pse Kosova nuk ka ngjashmëri me Katalonjën

By | May 7, 2018

Mediat serbe: “Ultimatumi i SHBA-së Serbisë për njohjen e Kosovës, në qershor”

By | May 7, 2018

20 vjetori i Pavarësisë: “Shqipëria ka bërë përparime të jashtëzakonshme nën udhëheqjen e mbretit Zog.” – Le Figaro (1932)

By | November 19, 2017

Presidenti i Katalonias nuk heq dorë nga “shpallja e pavarësisë”

By | October 9, 2017

Vuçiçi telefonatë Putinit: Njohja e Kosovës nga BE gabim fatal, u hap ‘kutia e Pandorës’

By | October 9, 2017

Katalonjë: 90% për shkëputjen nga Spanja

By | October 2, 2017

NJË FALËNDERIM DHE NJË FTESË E VEÇANTË NGA KOSOVA PËR PRESIDENTIN XHORXH W. BUSH – Nga Frank Shkreli

By | August 2, 2017

“Unë kam lindur 5 minuta pas shpalljes së Pavarësisë me 17 shkurt 2008, thotë Pavarësia

By | February 17, 2017

Ibrahim Rugova, arkitekti dhe babai i pavarësisë së Kosovës!

By | February 17, 2017

DITA E PAVARËSISË SË KOSOVËS Nga GANI AZEMI*

By | February 17, 2017

Intervista – Albin Kurti: Nuk gjej arsye për të festuar pavarësinë e Kosovës

By | February 16, 2017

Artur Evans: Ju tregoj sesi Shqipëria e kërkoi pavarësinë qysh në shekullin XIX

By | August 1, 2016

TETË VJET PAVARËSI TË KOSOVËS NGA HARRY BAJRAKTARI

By | February 17, 2016

Këto janë 15 shtetet që kanë njohur Kosovën, por që nuk mbështetën sot në UNESCO

By | November 9, 2015

Fjalimi i Rugovës kur u nderua me çmimin Saharov që ngriti në këmbë deputetët e Parlamentit Evropian (Video)

By | August 19, 2015