VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: amerikanët

Marrëdhënia e veçantë mes Amerikës dhe Britanisë

By | June 4, 2019

Amerikanët fajësojnë Trumpin për mbyllje të Qeverisë

By | December 28, 2018

Analisti amerikan flet hapur për rrezikun: Ndarja e Kosovës ndihmon Rusinë, shkakton probleme në Ballkan

By | August 21, 2018

Mediat serbe: “Ultimatumi i SHBA-së Serbisë për njohjen e Kosovës, në qershor”

By | May 7, 2018

Vuçiç: Serbia ka shumë çështje të përbashkëta me Turqinë

By | May 4, 2018

Ja planet e CIA për revolucion në Shqipërinë komuniste, e pakënaqur me programin e Ahmet Zogut

By | January 31, 2018

CIA, më 1951 amerikanët i trembeshin konfliktit në Ballkan, pushteti i Titos mund të shtrihej në Tiranë nëse rrëzohej Hoxha

By | January 20, 2018

CIA, për SHBA Shqipëria nuk kishte vlerë, synimi kryesor ishte monitorimi i rusëve, në rast lufte mund të na braktisnin

By | December 29, 2017

Le Petit Parisien (1925): Lufta për naftën shqiptare mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Italisë

By | December 9, 2017

Fjalët e amerikanëve sipas Daçiq: Marrim pjesë në dialog nëse pajtohen Kosova dhe Serbia

By | December 1, 2017

CIA: Ja si komunistët mashtruan shqiptarët pas çlirimit të vendit, asnjë qeveri nuk ka qenë aq mizore sa ajo e Hoxhës, ja çfarë u premtohej dezertorëve

By | November 29, 2017

CIA zbardh detajet nga vizita e Hrushovit në Shqipëri, ja si amerikanët ndryshuan planin për rrëzimin e regjimit, synohej denigrimi i figurës së krerëve të PPSH

By | October 30, 2017

BE deklarohet për përfshirjen e Amerikës në dialogun Kosovë-Serbi

By | October 28, 2017

Këndi i humorit: Një shkodran dhe një amerikan debatojnë në restorant Rozafa

By | August 30, 2017

Rusia përbën kërcënim për amerikanët

By | August 11, 2017

Ngjela: Vetingu – A do i qëndrojë deri në fund Rama marrëveshjes me amerikanët e gjermanët?

By | December 24, 2016

Trumpi: Ne kemi për ta bashkuar vendin

By | December 8, 2016

“Meta si Rapush Xhaferi, mendon se tremb SHBA-të me këngë kalamajsh”

By | August 1, 2016

Avokat Ngjela: Filloi Saliu që të dalë kundër ligjeve të Reformës. Nxori qorrat kundër amerikanëve

By | July 27, 2016

Fatos Klosi akuzon tërthorazi Ilir Metën për kohën kur Amerikanët ofruan të dhëna për Qipron

By | April 6, 2016

AMERIKANËT TANI PIJNË MË PAK KAFE SE KURRË

By | June 22, 2015