VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: poeti

Berat – Ndahet nga jeta në moshën 69 vjeç, poeti, publicisti dhe gazetari Simon Vrusho

By | February 9, 2019

Më 31 maj 1819 lindi poeti gjenial amerikan Walt Whitman

By | May 31, 2018

Ndërron jetë Basri Çapriqi, poet dhe profesor i Universitetit të Prishtinës

By | January 15, 2018

(Updated) “Vrasësja” e poetit Genc Leka është Diana Çuli! Nga Elida Buçpapaj

By | March 9, 2017

AT GJERGJ FISHTA I HARRUAR – TEK SHTËPIA KU KA LINDUR POETI

By | February 26, 2017

Si e njoha poetin Vehbi Skënderi Nga Refat Sh. Hoxha

By | December 7, 2016

Një ndalesë tek letrat e Zeqir Lushajt -Nga Dr Fatmir Terziu

By | October 3, 2016

Pejë: 1-3 tetor “Ditët e Jusuf Gërvallës”

By | October 1, 2016

HAVZI NELA VAZHDON TË LËKUNDET NË LITAR – Nga REXHEP SHAHU

By | August 10, 2016

Nderim për Avdyl Sulaj: ME FRYMËZIM POETI, PËR PASURITË SHPIRTËRORE NË MALËSINË E GJAKOVËS – Nga Prof. Murat Gecaj

By | April 21, 2016

POPULLI TIM – Poezi nga ESAD MEKULI

By | July 9, 2015