VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mitrush Kuteli

“Nga lufta kundër BS te takimi me Mehmet Shehun”, Nasho Jorgaqi: Si e kam njohur Kutelin, pse iu ndaluan veprat dhe …

By | December 23, 2019

“Ka qenë fashist i vjetër”, zbardhet dosja sekrete e Sigurimit për Kutelin: Luftoi Ushtrinë e Kuqe

By | December 20, 2019

MITRUSH KUTELI ose shkrimtari që i tejkalon vdekjet e veta duke lënë një vepër themeltare, të pavdekshme në letrat shqipe… Nga Visar Zhiti

By | May 4, 2019

E diela me Mitrush Kutelin – Edhe unë jam patriot! – Nga Skënder Karaçica

By | January 14, 2019

Një rrëfimtar që fle, harruar – Nga Andon Andoni

By | August 12, 2018

Çfarë ndodhi me bibliotekën e Mitrush Kutelit pas arrestimit (Dokumenti)

By | April 18, 2018

Poradeci dhe Kuteli, binjakë por edhe të ndryshëm – Nga Moikom Zeqo

By | December 31, 2017

Më 13 shtator 1907 lindi Mitrush Kuteli, shkrimtar i shquar shqiptar

By | September 13, 2017

Dosja e plotë gjyqësore e Mitrush Kutelit nga hetimi njëvjeçar 19 maj 1947 – 20 maj 1948

By | May 20, 2017

Më 4 maj 1967 u nda nga jeta Mitrush Kuteli, shkrimtar i shquar shqiptar

By | May 4, 2017

VISAR ZHTI: SI E VARROSËN PËR SË GJALLI MITRUSH KUTELIN NË KËNETËN E VLOÇISHTIT

By | March 15, 2017

Si dashuronin shkrimtarët tanë: Nga Kadare, Agolli e deri te Lasgushi dhe Petro Marko

By | January 28, 2017

HUNDA – Novelë nga NIKOLLAJ VASILJEVIÇ GOGOL – Përktheu: MITRUSH KUTELI

By | May 7, 2016

Kadare në Pogradec, lule tek shtatoret e Lasgushit e Mitrushit (fotot)

By | April 30, 2016

NATË MUAJI MAJ – I vdekuri dhe i gjalli – Tregim nga MITRUSH KUTELI

By | March 14, 2016

Përtej valëve të kohës – Tregim nga MITRUSH KUTELI

By | December 15, 2015

Vjeshta e Xheladin Beut – Novelë nga MITRUSH KUTELI

By | November 27, 2015

Kuteli, mjeshtër i fjalës shqipe – Kujtime dhe kritikë letrare nga NAUM PRIFTI

By | November 13, 2015

Gjonomadhë e gjatollinj – Novelë nga MITRUSH KUTELI

By | November 5, 2015

E vërteta ime për “Kandidatin”, Shuteriqin dhe Lef Nosin – Nga BEN BLUSHI

By | November 4, 2015

Lasgushi dhe Mitrushi, letrat që zbulojnë shpirtin e dy gjenive – Nga ADMIRINA PEÇI

By | October 11, 2015