VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Moikom Zeqo

Kur Pablo Neruda i thurte vargje Shqipërisë Shqipëroi Moikom Zeqo

By | May 27, 2020

MAKS VELO DHE ARTET – nga Moikom Zeqo

By | May 9, 2020

MOIKOM ZEQO: PANDEMIA DHE HUMANIZMI I RI

By | April 5, 2020

Politika – antagoniste me moralin, Shqipëria e demonizuar nga politika – Nga Moikom Zeqo

By | March 11, 2020

Libri më i rëndësishëm – Poezi nga ALPHONSE DE LAMARTINE – Përktheu MOIKOM ZEQO

By | February 28, 2020

ALPHONSE DE LAMARTIN DHE JERONIM DE RADA – Esé nga MOIKOM ZEQO

By | February 28, 2020

Njëshi partiak dhe njëshi ekzekutiv i modelon të tjerët sipas vetes – Nga Moikom Zeqo

By | February 18, 2020

Shoqëria e hapur dhe politika kaotike shqiptare – Nga MOIKOM ZEQO

By | February 16, 2020

Vilat e drogaxhinjve që vrasin njëri-tjetrin dhe vilat e politikanëve që kanë vrarë një popull – Nga MOIKOM ZEQO

By | February 5, 2020

Aktori Neritan Liçaj: Moikom Zeqo dhe Lida Miraj në mbrojtje të Teatrit Kombëtar!

By | November 30, 2019

Moikom Zeqo flet për krizën politike: Pse do ketë zgjedhje në pranverë

By | November 2, 2019

Edhe një herë për Moikomin e sëmurë – Nga Enver Kushi

By | October 29, 2019

Intervista – Moikom Zeqo: Zhbërje e 2008 dhe zgjedhje!

By | October 21, 2019

Doli në qarkullim libri “Centauri i fundit” i shkrimtarit Moikom Zeqo

By | October 19, 2019

Butrinti me PPP, një akt i pastër anti-kulturor dhe anti-shkencor – Nga MOIKOM ZEQO

By | October 18, 2019

Intervista – Moikom Zeqo: Djegia e mandateve i ka rrënjët në vitin ’97, Kushtetuesja s’e shkarkon dot Metën

By | October 17, 2019

“Isha më i kritikuari për poezi hermetike”, rrëfehet Moikoim Zeqo: Nga miqësia me Kadarenë te përplasja me Ramizin e Nanon

By | October 15, 2019

Moikom Zeqo: Handke fiton Nobelin – Është një turp i paparë, një vetëvrasje e institucionit të vetë çmimit Nobel

By | October 11, 2019

E vërteta mbi krijimin e PS – Nga Moikom Zeqo

By | October 6, 2019

PARADOKSE DHE OXYMORONS* – Poezi nga JOHN ASHBERY kushtuar poetit të madh shqiptar MOIKOM ZEQO – Përktheu FASLLI HALITI

By | October 3, 2019

“Hajdutit tim”, dita t’i bëhet njëmijë! – Mikrotregim nga Përparim Hysi

By | October 2, 2019

Miti i manipuluar i Eneas në Butrint – Nga MOIKOM ZEQO

By | September 21, 2019

I dashur Profesor Moikomi, mirë u takofshim tek Friend’s Book House së shpejti! Nga Alisa Velaj

By | September 15, 2019