VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: gazetar.

Më 16 tetor 1906 lindi shkrimtari i shquar italian Dino Buzzati

By | October 16, 2019

Jeta dhe vepra e Abdullah Konushevcit, shkrimtar i shquar shqiptar

By | September 8, 2019

U nda nga jeta gazetari Lekë Zherka

By | June 15, 2019

Më 11 janar 1999 u vra Heroi i Kosovës Enver Maloku, gazetar, publicist, shkrimtar

By | January 11, 2019

Ushtaraku Shqiptaro-Amerikan flet për vrasjen e Ali Ukës: Të dyshuarit kryesor janë Hashim Thaçi dhe Xhavit Haliti

By | January 7, 2019

Kërcënohet me jetë drejtuesi i “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi

By | December 18, 2018

Më 31 maj 1819 lindi poeti gjenial amerikan Walt Whitman

By | May 31, 2018

Aforizma nga Joseph Pulitzer (Jozef Pulicer, 10 prill 1847 – 29 tetor 1911)

By | April 10, 2018

Burimet palestineze njoftojnë për 9 palestinezë të vdekur nga zjarri i forcave izraelite

By | April 7, 2018

Vlahutin merr në mbrojtje gazetarët: Paguhen 300 euro në muaj dhe shkarkohen me një sms

By | November 10, 2017

Gazetaria ose publicistika si çështje etike dhe metaestetike – Nga Agron Shabani

By | November 19, 2016

Shaban Murati: Pse vetëm shqiptarët vazhdojnë të fajsojnë Turqinë për ngecjen e tyre?

By | September 1, 2016

Listë e gjatë e shkrimtarëve shqiptarë të dënuar nga diktatura në Shqipëri

By | September 1, 2016

Më 4 gusht 1946 lindi shkrimtari i shquar shqiptar Jusuf Buxhovi

By | August 4, 2016

Familja e të ndjerit Agim Bajram Nezaj hap të pame të dielën më 29 maj

By | May 26, 2016

Nelo Drizari, editor i Diellit, gazetari i parë shqiptar në Zërin e Amerikës – Nga DALIP GRECA

By | May 15, 2016

Luftoi kundër elitave të korruptuara – In memoriam Ardian Klosi – Nga OLIVER JENS SCHMITT

By | April 13, 2016

11 GJËRAT QË NUK I DINI DHE DUHET T’I DINI PËR GABRIEL GARCIA MARQUEZ

By | July 23, 2015