VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Dritero Agolli

FINDLEJ – Poezi nga ROBERT BURNS – Shqipëroi DRITËRO AGOLLI

By | February 28, 2020

Duke lexuar një poezi të Dritëro Agollit Poezi nga Raimonda Belli Gjençaj

By | February 11, 2020

“Fjeta bashkë me mjekun Alfred Serreqi në shtëpi me diversantë”, dëshmia e rrallë e Dritëro Agollit: Si më thirrën në Komitetin Qendror më ‘65

By | February 4, 2020

Arkivi i PPSH: Kolegjiumi i redaksisë gjykon Dritëro Agollin – Nga Nuri Dragoj

By | September 28, 2019

Profesori francez erdhi në Shqipëri të takonte Dritëro Agollin, por e grabitën, punoi 4 orë duke vjelë shalqinj

By | August 6, 2019

(Video) Arkiv: Reuter dhe Zëri i Amerikës fokusohen tek fjalimi kritik i shkrimtarit Dritero Agolli në Kongresin e 10-të të PPSH

By | May 21, 2019

Dritëro Agolli më 1997 në Kuvend: 1577 artikujt që u shkruan kundër meje

By | April 29, 2019

Lamtumirë Sadije Agolli

By | February 27, 2019

Ndarja nga jeta e Sadije Agollit, Basha: I bashkohem amanetit që lanë të dy

By | February 27, 2019

Ndahet nga jeta Sadije Agolli, bashkëshorte e shkrimtarit të famshëm Dritëro Agolli

By | February 26, 2019

KUJTIMET E MIA PËR DRITËRON – Nga poeti FASLLI HALITI

By | February 3, 2019

Më 3 shkurt 2017 u nda nga jeta Dritëro Agolli, shkrimtar i shquar, publicist dhe politikan shqiptar

By | February 2, 2019

NJË TRINI DHE TRE SHQETËSIME NGA KOHA DIABOLIKE… – Nga Visar ZHITI

By | October 13, 2018

Më 13 tetor 1931 lindi Dritëro Agolli, poet, prozator, publicist dhe politikan shqiptar

By | October 13, 2018

Dritëro Agolli: Hedhja poshtë e letërsisë si pjellë e regjimit

By | August 28, 2018

Shënimet e Dritëroit: “Jam pa perëndi. E kam gjoksin e zbrazur…”

By | August 23, 2018

Dorëshkrimi i pabotuar i Dritëro Agollit për poetin e pushkatuar: Si më mbrojti kur e survejonte Sigurimi

By | August 12, 2018

“Ku të prehem, Shqipëria mund të më ofrojë azil?”, letra më 2003 që Ali Podrimja i nisi Dritëro Agollit

By | August 5, 2018

AGOLLI. KADARE – Poezi nga KADRI TARELLI

By | June 19, 2018

DRITEROI I VËRTETË, NË LETRAT E DASHURISË! – Esé nga KADRI TARELLI

By | May 30, 2018

Kur Enveri përkulej para talentit të Robert Ndrenikës dhe Mirush Kabashit

By | April 9, 2018

“Dashuri në moshën e Krishtit”, Sadije Agolli tregon jetën intime: Pengu që do marr me vete

By | February 3, 2018

KUJDES ME FJALËN – Poezi nga DRITËRO AGOLLI

By | February 3, 2018