VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Diana Çuli

Ndal rikthimit në pushtet të kriminelëve të Sigurimit të Shtetit! – Është e dokumentuar botërisht pjesëmarrja e Diana Çulit në krimet e komunizmit

By | October 10, 2019

Diana Çuli i rikthehet me ‘Mea Culpa’ pushkatimit të poetëve: S’tërhiqem nga pjesa ime e përgjegjësisë

By | September 8, 2017

Çmimi “Kadare” 2017 në letërsi vjen me risi – Ndryshohet Juria e Çmimit “Kadare” 2017

By | April 15, 2017

E pyes Henri Çilin përse në jurinë e çmimit Kadare përfshihen Rudolf Marku dhe Diana Çuli, me Dosje të ish-Sigurimit Nga Elida Buçpapaj

By | April 8, 2017

Diana Çuli, mos dil më në publik! Nga Ilir Hashorva

By | March 14, 2017

Turp për Diana Çulin dhe ju që po e mbroni – Si s’ju vjen turp ta mbroni turpin? Nga Ag Apolloni

By | March 13, 2017

Krimi në tokë, dënimi në hava – Rreth debatit për Diana Çulin Nga Bardh Frangu

By | March 13, 2017

Përse e mbështes 100% shkrimtarin Agron Tufa në debatin për Diana Çulin Nga Uk Lushi

By | March 11, 2017

Luajtët gabim mbrëmë, o mbrojtësit e Diana Çulit!… – Nga Ilirjan Blloshmi

By | March 10, 2017

Kërcënohet Agron Tufa: ‘Hej kopuk, ndale nismën se përndryshe…’

By | March 10, 2017

Dokumenta që flasin se pushkatimi i Genc Lekës dhe Vilson Blloshmit u bë për shkak të poezive të tyre Nga Agron TUFA

By | March 10, 2017

Klanet e letrave shqipe gumëzhojnë e zukasin duke provuar të paraqesin zonjën Çuli si gjoja viktimë Nga Uk Lushi

By | March 10, 2017

Sadik Bejko: Diana Çuli nuk eshte vrasese. Me keq se nje vrasese, ajo eshte nje fantazme

By | March 10, 2017

Diana Çuli nuk mund ta pastrojë kurrë shpirtin Nga Ramiz GJINI

By | March 10, 2017

U akuzua se çoi Genc Lekën para togës së pushkatimit – Flet Diana Çuli: Nuk ndiej përgjegjësi

By | March 9, 2017

Agron Tufa – Keqardhje për prof. Sadik Bejkon: Duket se ne gryke Bejkos i flet rakia dhe produktet e Qoftore “Tymi”

By | March 9, 2017

Sadik Bejko: Debatojnë jo se u plasi per Vilsonin dhe Genc Lekën

By | March 9, 2017

(Updated) “Vrasësja” e poetit Genc Leka është Diana Çuli! Nga Elida Buçpapaj

By | March 9, 2017

Orkid Spahiu: Diana Çuli njollë e zezë por majë ajsbergu të një ligësie gjigande post diktaturë

By | March 7, 2017

Ja ekspertiza e Diana Çulit që çoi në pushkatim poetin Genc Leka

By | March 7, 2017

Agron Tufa: Diana Çuli e çoi Genc Lekën para togës së pushkatimit!

By | March 6, 2017

Agron Tufa akuzon si “vrasëse” Diana Çulin, Beti Njuma thotë se do të bëjë dokumentar për kët temë (Faksimilet e eskpertizës së Diana Çulit )

By | March 4, 2017