VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Genc Leka

HARABELAT – Poezi nga GENC LEKA

By | March 22, 2020

LIRIKË – Poezi nga GENC LEKA

By | March 22, 2020

Ndal rikthimit në pushtet të kriminelëve të Sigurimit të Shtetit! – Është e dokumentuar botërisht pjesëmarrja e Diana Çulit në krimet e komunizmit

By | October 10, 2019

VILSONI DHE GENCI NË FERRIN E ÇARË TË VISAR ZHITIT

By | July 17, 2019

Sot në Bërzezhdë prezantohet libri i Bedrti Blloshmit “Poetet martirë Genc Leka e Vilson Blloshmi në shtypin shqiptar”

By | March 29, 2019

DOLI NGA SHTYPI LIBRI “POETËT MARTIRË VILSON BLLOSHMI DHE GENC LEKA NË SHTYPIN SHQIPTAR” Nga Bedri Blloshmi

By | March 18, 2019

Më 17 korrik 1977 u pushkatua nga regjimi komunist poeti i talentuar Genc Leka

By | July 17, 2018

Diana Çuli i rikthehet me ‘Mea Culpa’ pushkatimit të poetëve: S’tërhiqem nga pjesa ime e përgjegjësisë

By | September 8, 2017

Deklasifikimi i dosjeve të zakonshme – Nga Kastriot Dervishi

By | August 5, 2017

Dokument – 40 vjet nga ekzekutimi i poetëve Genc Leka dhe Vilson Bollshmi. Si u kurdis gjyqi ndaj tyre – Nga Kastriot Dervishi

By | July 16, 2017

Më 23 mars 1941 lindi poeti Genc Leka, u pushkatua më 17 korrik 1977 – Nga BEDRI BLLOSHMI

By | March 23, 2017

Turp për Diana Çulin dhe ju që po e mbroni – Si s’ju vjen turp ta mbroni turpin? Nga Ag Apolloni

By | March 13, 2017

Kërcënohet Agron Tufa: ‘Hej kopuk, ndale nismën se përndryshe…’

By | March 10, 2017

Sadik Bejko: Diana Çuli nuk eshte vrasese. Me keq se nje vrasese, ajo eshte nje fantazme

By | March 10, 2017

U akuzua se çoi Genc Lekën para togës së pushkatimit – Flet Diana Çuli: Nuk ndiej përgjegjësi

By | March 9, 2017

Agron Tufa – Keqardhje për prof. Sadik Bejkon: Duket se ne gryke Bejkos i flet rakia dhe produktet e Qoftore “Tymi”

By | March 9, 2017

Sadik Bejko: Debatojnë jo se u plasi per Vilsonin dhe Genc Lekën

By | March 9, 2017

(Updated) “Vrasësja” e poetit Genc Leka është Diana Çuli! Nga Elida Buçpapaj

By | March 9, 2017

Ja ekspertiza e Diana Çulit që çoi në pushkatim poetin Genc Leka

By | March 7, 2017