VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Dashnor Kaloçi

Rrëfimi i korrierit: “Babai im dyshonte te Enveri, por Qazim Mulleti i tha: Xan, ky është i yni…’

By | May 7, 2020

Dossier/ Si u bë i mundur botimi i “Lahuta e Malcisë” dhe fjala e prof. Aleksandër Xhuvanit në varrimin e Fishtës më 31 dhjetor 1940 (fotot e rralla të ceremonisë mortore) Nga Dashnor Kaloçi,

By | December 31, 2018

Akuza: Kujtim Spahivogli do vërë në skenë “Kurvat e Kombinatit” Nga Dashnor Kaloçi

By | July 7, 2018

DOSSIER – Historia e panjohur e vrasjes së Bardhok Bibës, dëshmitë e rralla të motrës 98 vjeçare

By | May 31, 2018

Revolta e përgjakur e Qafë Barit e majit 1984 dhe dokumenti pse iu morën sytë dy të pushkatuarve (fotot e rralla)

By | April 25, 2018

Si u godit “Grupi i agjentëve polakë” në 1975, botohen fotot e rralla të xhelatëve e viktimave

By | April 14, 2018

Dëshmia dhe fotot e rralla me Enverin/ ‘Torturat çnjerëzore të hetuesisë së Tiranës, nuk m’i kishin bërë as në Mat’hauzen’ Nga Dashnor Kaloçi

By | April 9, 2018

Kapter Tomi ndiqte pas vajzat e nuset e reja për t’i përdhunuar në një magazinë Nga Dashnor Kaloçi

By | April 7, 2018

UDB-ja nëpërmjet Xhavit Nimanit vrau Xheladin Hanën

By | January 6, 2018

Eli Fara e ndjekur nga Sigurimi i Shtetit

By | November 9, 2017

Polovina nxjerr letrat: Pse s’u lejua Kadare në kongresin e Parisit

By | August 29, 2017

Dosja e Kadaresë – Dervishi ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Demaliajn: Je bir i një oficeri të Sigurimit

By | August 21, 2017

“Deklarata e Miteranit më 6 korrik 1990 në Londër nxiti fushatën denigruese ndaj Shqipërisë”

By | July 24, 2017

DOSSIER – Raporti i Çajup Rusmajlit: Odhise Paskali shet bustet e Enverit, lekët i prish me gra dhe vajza imorale

By | July 21, 2017

Simon Stefani – raport sekret më 1977: Të largoni nga Teatri, Robert Ndrenikën, Anagnostin dhe Shytin

By | July 17, 2017

Telat Agolli letër Enverit: Si më futi në kurth Feçor Shehu – Nga DASHNOR KALOÇI

By | May 17, 2017

Dalin faktet e reja – Mehmet Shehu: Pse nuk e vrava dot Sadik Premten

By | April 4, 2017

Viti i mbrapshtë ’67 – Një event në Arkidioqezën e Tiranë-Durrësit

By | March 17, 2017

Raport i Komitetit të Partisë të Tiranes: “Ismail Kadaresë po i ndërtohet një apartament special me 6 dhoma e një kuzhinë te Mapo nr.1”

By | November 18, 2016

DOSSIER/ Letra e 23 vjeçarit Ylli Polovina: Shoku Ramiz, romani i Kadaresë “Kronikë në gur”, është vepër surrealiste dhe mendoj të hiqet nga qarkullimi

By | November 17, 2016

Dritëro Agolli: Në “Drita” u punësuan ata që iu bënin lajka Kadaresë e Paçramit – Nga DASHNOR KALOÇI

By | November 15, 2016

Polemika – Kaloçi: Ja dokumentet çfarë tha Lubonja për Kadarenë – Nga DASHNOR KALOÇI

By | November 12, 2016

Raporti i Razi Brahimit: Nexhmija më porositi t’iu shkoj deri në fund gabimeve të Kadaresë – Dossier nga DASHNOR KALOÇI

By | November 10, 2016

Dokument – Gjyqi ndaj Kadaresë për “Pashallarët”: T’i jepet vërejtje në biografi

By | November 10, 2016