VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Qafë Bari

Rasti “Caja”- Agron Tufa padit ish-drejtorin e Qafë Barit: Ne po bëjmë detyrën. Topi në pushkë le t’i ngelet drejtësisë shqiptare

By | June 23, 2019

“Ne do t’ju bëjmë copa, ju jeni armiqtë e popullit”, rrëfimi: Si më plagosi oficeri me pistoletë

By | May 29, 2019

Përgjimet zbuluan planin e arratisjes nga Qafë Bari. I burgosuri nxjerr emrat

By | May 25, 2019

Nga arratia e dështuar, te zvarritja me zinxhirë nëpër qytet. Takimi pas 32 viteve, i dy burrave që humbën rininë në Qafë-Bari

By | May 25, 2019

Takimi prekës i dy ish të burgosurve shqiptarë, derdhin lotë sërish në burgun famëkeq komunist

By | May 23, 2019

Uashington, përkujtohet revolta në burgun e Spaçit dhe Qafë Barit (video)

By | May 21, 2019

Tentoi arratisjen nga Shqipëria komuniste, dëshmia: Isha 16 vjeç kur më dënoi gjyqtari Spartak Braho

By | May 9, 2019

(Video) Visar Zhiti: Nuk mund të bëjmë demokraci me njerëzit që bënë diktaturën

By | April 24, 2019

HIJET E ERRËTA TË SË SHKUARËS – Nga EUGJEN MERLIKA

By | April 14, 2019

MISION: KUJTESA DHE E VËRTETA – Libri, dosja dhe djajtë – Nga Visar Zhiti

By | April 12, 2019

“Je vrasës”, Urim Gjata i përgjigjet Edmond Cajës: Mos u mundo të mashtrosh, ti e ke thyer në mes revoltën e Qafë Barit

By | April 7, 2019

“Kasapi” Edmond Caja duhet të ishte në Hagë”, Dervishi: Dy martirëve të Qafës së Barit iu morën sytë për eksperiment mjekësor

By | April 6, 2019

1990 – Letra që i dënuari Haxhi Baçinozi i dërgoi Nexhmije Hoxhës: Krimet tuaja s’ka sociolog dhe shkrimtar në botë që t’i përshkruajë

By | March 18, 2019

Dëshmia tronditëse: Kush ishte xhelati i burgut të Qafë Barit, si i torturonte pleqtë dhe si vrau 3 të dënuar

By | December 4, 2018

Flet protagonisti i revoltës së Qafë Barit: “Plumbin e fundit ma dha Vladimir Kristo”

By | June 26, 2018

DY REVOLTAT, NE U NGRITËM KUR ISHTE E PAMUNDUR… DHE KOHA E TRETË POSDIKTATORIAL – Nga VISAR ZHITI

By | May 21, 2018

Revolta e përgjakur e Qafë Barit e majit 1984 dhe dokumenti pse iu morën sytë dy të pushkatuarve (fotot e rralla)

By | April 25, 2018

Prokuroria ne vitin 1973, “Rreth 100 të burgosurve POLITIK ju mohohet ndihma mjekësore” (dokumente)

By | February 4, 2018

Në përvjetorin e Revoltës së Spaçit dhe Qafë-Barit – EDHE PADURIMI ISHTE BËRË I PADURUESHËM… Nga VISAR ZHITI

By | May 22, 2017

REVOLTA E SPAÇIT DHE E QAFË BARIT PËRKUJTOHEN NË VATËR – Nga Frank Shkreli

By | May 20, 2017

Intervista – Shoku i qelisë i Visar Zhitit: Ja kush ishin spiunët e Komandës në burg

By | March 28, 2017

Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e Sigurimit të Shtetit (video)

By | February 23, 2017

Unë fëmija i burgjeve Nga Beniamin Bakalli

By | October 5, 2016