VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Muharrem BAJRAKTARI

NË 30-VJETORIN E VDEKJES SË MUHARREM BAJRAKTARIT (1895-1989) – Nga SHEFQET HOXHA

By | February 4, 2019

Dossier/ Si u bë i mundur botimi i “Lahuta e Malcisë” dhe fjala e prof. Aleksandër Xhuvanit në varrimin e Fishtës më 31 dhjetor 1940 (fotot e rralla të ceremonisë mortore) Nga Dashnor Kaloçi,

By | December 31, 2018

Masakra partizane në Buzëmadhe. Ja si shkruan partizani dëshmitar në masakër…

By | September 27, 2018

Raporti i britanikëve: Pse dështoi Gani Kryeziu dhe si u likuidua nga Enveri

By | October 19, 2017

CIA: SHBA informacione për arrestimin e Hoxhës më 1950, ja si agjentët e UDB u strehuan në Shqipëri dhe lëvizjet e të arratisurve kundër regjimit

By | September 20, 2017

CIA: ja si Tito përçau shqiptarët në Greqi, emrat që do drejtonin kryengritjet ndaj Hoxhës dhe letra e Ismail Vërlacit

By | September 3, 2017

CIA: Hoxha personazh i dobët, servil dhe i lehtë për t’u kontrolluar, Shehu tip i vështirë, ja si i përçau Moska

By | August 20, 2017

Muharrem Bajraktari e Drazha Mihajloviçi Nga Prof. ass. Dr. Shefqet Hoxha

By | May 18, 2016

Gjak e lot në Bruksel, ” E bukura ime” Nga Mejreme Azemi

By | March 22, 2016