VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kastriot Dervishi

Unë si nënë komuniste,të mallkoj: Helm t’u bëftë qumështi që të kam dhënë nga gjoksi im i pastër Nga Kastriot Dervishi

By | June 12, 2020

1985/Nxënësi që u dënua nga Spartak Braho dhe vuajti dënimin si minator në Qafë Bari Nga Kastriot Dervishi

By | May 30, 2020

1945/Kur Shqipëria dekoronte Rankoviçin Nga Kastriot Dervishi

By | May 27, 2020

Ilia Therecka, 35 vjet në burgjet e komunizimit. Si nisi ferri i tij për një ‘rrëshqitje’ adoleshence në gjimnazin e Kadaresë dhe Agollit

By | November 11, 2019

Mbas 60 vitesh fleta e votimit me 1 kandidat, si në komunizëm – Nga Kastriot Dervishi

By | June 25, 2019

Ja se çfarë po përgatisin kriminelët: Së shpejti, ligj për të mbrojtur krimet e luftës së Miladin Popoviçit, Dushan Mugoshës dhe Enver Hoxhës Nga Kastriot Dervishi

By | June 22, 2019

“Hodhën parulla ‘poshtë Enveri’” – Ja pseudonimet e bashkëpunëtorëve të Sigurimit që spiunuan revoltën e Spaçit

By | May 18, 2019

Foto e rrallë – “Të gjithë kënaqen me gjak”, Hoxha, i biri dhe nipat me derrat e vrarë

By | May 17, 2019

1990/Letra që i dënuari Haxhi Baçinozi i dërgoi Nexhmije Hoxhës: Krimet tuaja s’ka sociolog dhe shkrimtar në botë që t’i përshkruajë Nga Kastriot Dervishi

By | May 2, 2019

Enveristët Nga Kastriot Dervishi

By | April 17, 2019

Kastriot Dervishi i përgjigjet Erjon Braçes dhe tregon të vërtetën e fotos se Zogut me Viktor Emanuelin pas Luftës

By | April 8, 2019

“Kasapi” Edmond Caja duhet të ishte në Hagë”, Dervishi: Dy martirëve të Qafës së Barit iu morën sytë për eksperiment mjekësor

By | April 6, 2019

Të përndjekurit “maskarenj” dhe oficerët e Sigurimit “engjëj” – Nga KASTRIOT DERVISHI

By | April 5, 2019

29 nëntori “dita e rilindjes së miqve të shtrenjtë”, si u vendos festë kombëtare, historia e festave në Shqipërinë socialiste

By | December 26, 2018

1984 – Enver Hoxha: Nuk do të bëjmë propagandë kundër Jugosllavisë, kosovarët do t’i dorëzojmë te UDB-ja

By | December 26, 2018

1943 – Dushan Mugosha jepte vendime me vdekje te brigada e parë komuniste, ja si u pushkatua mamia e Pogradecit

By | December 26, 2018

1990/“Letrari” i Lidhjes së Shkrimtarëve në spiunim të dyfishtë në qytetin “Studenti” Nga Kastriot Dervishi

By | December 15, 2018

Kampi i Tepelenës duhet të jetë muze kombëtar – Nga Kastriot Dervishi

By | August 25, 2018

8 gusht 1939, u përurua godina e teatrit, “elegante dhe e denjë për zotërinj” Nga Kastriot Dervishi

By | July 6, 2018

Dokument – Kadri Hazbiu më 1955: “Zëri i Amerikës” po na “shtrembëron luftën nacionalçlirimtare” – Nga Kastriot Dervishi

By | June 23, 2018

Kastriot Dervishi: ‘Fëmijët e persekutorëve’: Nuk janë kot ministra, deputetë, ambasadorë…

By | April 10, 2018

Kastriot Dervishi publikon dëshminë për Kampin e Tepelenës: Flinin për tokë grumbull grash, fëmijësh, djemsh e pleqsh

By | April 8, 2018

Tare-Dervishi, vazhdojnë përplasjet në Facebook

By | March 31, 2018

Dervishi publikon dokumentin: I ati i Xhufit anëtar i brigadës 5, u dekorua nga jugosllavët për …

By | March 30, 2018