VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Enver Hoxha

1945/Kur Shqipëria dekoronte Rankoviçin Nga Kastriot Dervishi

By | May 27, 2020

“Kur vuri operan ‘Mrika’, Enveri e përgëzoi Prenkën dhe i kërkoi të bënte edhe për Skënderbeun, por…”, dëshmia e vëllait të kollosit të muzikës shqiptare

By | February 23, 2020

Dëshmia e rrallë e kolonelit që shërbeu si Shef i Zbulimit: Enveri ka gisht në vrasjen e Vojos dhe spiunoi Koci Xoxen te italianët

By | February 19, 2020

13 DHJETOR 1990: SHKODRA ZHGULI DIKTATORIN TIRAN – Nga Fritz RADOVANI

By | December 13, 2019

Si i zhduku Enver Hoxha të gjithë themeluesit e PKSH

By | November 8, 2019

MUEJI NANDOR 2019: KUJTOJMË..

By | November 6, 2019

“Ta godasim pa mëshirë Ballin Kombëtar”, letra sekrete e Enverit: Asnjë hezitim, ndryshe ne jemi të humbur

By | November 5, 2019

Paris-presse (1954) – Kriza politike në Shqipëri. Enver Hoxha, pas akuzave të rënda të Mehmet Shehut, është arrestuar për tradhti

By | October 28, 2019

“Pse më vrave?”, si urdhëroi Enveri ekzekutimin e shokut të ngushtë, profesor Fahredin Angoni. Miq fëmijërie dhe në një dhomë në Lice

By | September 20, 2019

Zbulohet dokumenti- “Enver Hoxha mezi kaloi klasën në provimin e maturës”

By | September 18, 2019

Dosja sekrete në kasafortën e Enverit- Fejesa papërshtatshme djalit të Mehmet Shehut. Kush ishte vajza problematike

By | September 16, 2019

1947- Kur Enver Hoxha i quante italianët ‘minj’ e ‘të prapambetur’ përkrah ambasadorit kinez

By | September 15, 2019

Firma e Enver Hoxhës në dënimin me vdekje të priftit Dom Lazër Shantoja

By | September 1, 2019

PSE ENVER HOXHA ÂSHT NË KRYE ?[1] – Nga MUSTAFA KRUJA

By | August 27, 2019

Intervista – Isuf Kalo: Pse Nexhmija ishte në ankth për Enverin, si i kam njohur Shehun dhe Hazbiun

By | August 16, 2019

L’Aube (1950) – Enver Hoxha, nga frika se mos vonohej, e uroi para kohe Stalinin për 71 vjetorin !

By | July 23, 2019

22 burra para pushkatimit rrethuan me trup gruan që refuzoi dashurinë e Enver Hoxhës. Si u varros për së gjalli në gropën e përbashkët

By | July 13, 2019

Pamje të rralla nga diktatura – Zgjedhjet lokale të vitit 1952, populli me këngë dhe valle drejt kutive të votimit

By | June 27, 2019

Ja se çfarë po përgatisin kriminelët: Së shpejti, ligj për të mbrojtur krimet e luftës së Miladin Popoviçit, Dushan Mugoshës dhe Enver Hoxhës Nga Kastriot Dervishi

By | June 22, 2019

Foto e rrallë – “Të gjithë kënaqen me gjak”, Hoxha, i biri dhe nipat me derrat e vrarë

By | May 17, 2019

Dokumenti me emrat – Enver Hoxha: Si i pushkatuam para reparteve partizane 14 ballista e legalista

By | May 11, 2019

Plani i supozuar për vrasjen e diktatorit nga Mehmet Shehu. Çfarë diskutonte Enver Hoxha me Hekuran Isain

By | May 3, 2019