VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Aleksandër Xhuvani

Dossier/ Si u bë i mundur botimi i “Lahuta e Malcisë” dhe fjala e prof. Aleksandër Xhuvanit në varrimin e Fishtës më 31 dhjetor 1940 (fotot e rralla të ceremonisë mortore) Nga Dashnor Kaloçi,

By | December 31, 2018

Më 22 nëntor 1961 u nda nga jeta gjuhëtari i shquar Aleksandër Xhuvani

By | November 22, 2018

Më 14 mars 1880 lindi Aleksandër Xhuvani, gjuhëtar dhe pedagog i shquar

By | March 14, 2017

Kujtimet e mia për tim at Mahir Domin – Nga ETLEVA DOMI*

By | October 18, 2015