VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ylli Polovina

Letra e politikanit jugosllav Milovan Gjilas në tryezën e Enver Hoxhës – Nga Ylli Polovina

By | October 8, 2019

Dokumente – Kolaboracionizmi i parë me fashizmin qe i komunistëve, i dyti i ballistëve – Nga Ylli Polovina

By | September 9, 2019

Si u sponsorizua Enver Hoxha të krijonte parti nacional-socialiste, jo komuniste – Nga YLLI POLOVINA

By | November 30, 2018

Konferenca e Pezës dhe çanta e fryrë e Enver Hoxhës – Nga Ylli Polovina

By | September 17, 2018

Marrëveshja e Mukjes ishte një lojë – Nga Ylli Polovina

By | July 26, 2018

Debatet në hotel Kolombo dhe vrasja në “Murat Çelebi” – Nga Ylli Polovina

By | July 4, 2018

1943, vrasja e deputetit Hysni Toska nga një mafie lokale komunisto-balliste – Nga Ylli Polovina

By | July 3, 2018

1967, lufta kundër fesë edhe me tanke e topa

By | June 22, 2018

Luftë civile, po apo jo? – Nga YLLI POLOVINA

By | June 21, 2018

Si e përdori Duçja Skënderbeun për të sulmuar Greqinë më 1940 – Nga YLLI POLOVINA

By | June 11, 2018

Bahri Omari, fantazma që do t’i shfaqej Enver Hoxhës ditenatë

By | June 1, 2018

Si u fshehën hebrenjtë në Berat dhe spiunia çifute M. – Nga Ylli Polovina

By | May 3, 2018

Betejë për sheshin “Skënderbej” në Paris, kabllogramet – Nga Ylli Polovina

By | February 6, 2018

Si e mori sheshi emrin ‘Skënderbej’ dhe dekoratat me emrin e heroit – Nga YLLI POLOVINA

By | February 5, 2018

Çfarë na tha ai që e njihte Oliver Ivanoviçin – Nga YLLI POLOVINA

By | January 21, 2018

Shqiptarët sipas penave të arta franceze – Nga Ylli Polovina

By | October 23, 2017

Polovina nxjerr letrat: Pse s’u lejua Kadare në kongresin e Parisit

By | August 29, 2017

Polovina – Nanos: As serbët s’kanë ngritur këso tezash. Ja kush e vrau Milan Shuflajn

By | August 5, 2017

Rrjeti i aleancave ndërballkanike, inteligjenca e shquar e Skënderbeut – Nga Ylli Polovina

By | July 23, 2017

Historia – Si u vranë femrat gjermane nga partizanët në Shqipëri – Nga Ylli Polovina

By | January 29, 2017

Masakra gjermano-naziste e Çezmës së Thatë në Berat: 72 punëtorë të vrarë – Nga Ylli Polovina

By | December 5, 2016

Intervista – Ylli Polovina: Pse e shkruajta letrën kundër Kadaresë më ‘71

By | November 21, 2016

Kërkoi heqjen e librit të Kadaresë më 1971, Polovina i kërkon ndjesë sot

By | November 18, 2016

DOSSIER/ Letra e 23 vjeçarit Ylli Polovina: Shoku Ramiz, romani i Kadaresë “Kronikë në gur”, është vepër surrealiste dhe mendoj të hiqet nga qarkullimi

By | November 17, 2016