VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Karl Gurakuqi

MUSTAFA KRUJA SI NJERI E SI KULTURË – Nga ERNEST KOLIQI

By | January 12, 2019

Dossier/ Si u bë i mundur botimi i “Lahuta e Malcisë” dhe fjala e prof. Aleksandër Xhuvanit në varrimin e Fishtës më 31 dhjetor 1940 (fotot e rralla të ceremonisë mortore) Nga Dashnor Kaloçi,

By | December 31, 2018

TESTAMENTI I MUSTAFA KRUJЁS – Nga Karl Gurakuqi

By | December 29, 2018

Ditari i Karl Gurakuqit, kjo ishte “Vllaznia” e 1919-s (fotot)

By | February 20, 2016

Në 95 vjetorin e Bibliotekes Kombetare s’u kujtu kush për themeluesin e saj Profesor Karl Gurakuqin Nga Romeo Gurakuqi

By | December 20, 2015

Letrat e Ernest Koliqit: ‘Si e futa arsimin shqip në Kosovë dhe mora në punë Lasgush Poradecin e Gjergj Kokoshin’

By | November 3, 2015

Letrat e panjohura të Ernest Koliqit – Enveri po e shqyen kombin, ne bamë Shqipninë e madhe

By | October 17, 2015