VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ernest Koliqi

NË DATËLINDJEN E ERNEST KOLIQIT 3 DITË MBAS PRISHJES SË TEATRIT KOMBËTAR – Nga Visar Zhiti

By | May 21, 2020

Ernest Koliqi,themelues i tregimit modern, 45 vjet i ndarë nga jeta – Esé nga Vilhelme Vrana Haxhiraj

By | January 15, 2020

KANGA E NDOC MIRAKËS – Nga Prof. Ernest Koliqi

By | November 21, 2019

MUSTAFA KRUJA SI NJERI E SI KULTURË – Nga ERNEST KOLIQI

By | January 12, 2019

Shtatëdhetëvjetori i lindjes së Mustafa Krujës – Nga ERNEST KOLIQI

By | January 6, 2019

Dossier/ Si u bë i mundur botimi i “Lahuta e Malcisë” dhe fjala e prof. Aleksandër Xhuvanit në varrimin e Fishtës më 31 dhjetor 1940 (fotot e rralla të ceremonisë mortore) Nga Dashnor Kaloçi,

By | December 31, 2018

SHQIPTARËT TË BASHKUAR PËRSËRI NË VATIKAN RRETH GJERGJ KASTRIOTIT SKËNDERBE – Nga Frank Shkreli

By | November 20, 2018

PËRVJETORI I NJË FOTOGRAFIE TAKIM POETËSH SHQIPTARË MË 1938 – Nga Frank Shkreli

By | May 9, 2018

Pse Shqipëria nuk bëhet dot me Kosovën?! – Nga BEN ANDONI

By | March 29, 2018

Thirrjet e shqiptarëve që po shuhen – Nga Gani MEHMETAJ

By | January 4, 2018

Më 25 nëntor 1913 lindi Petro Marko, shkrimtar i shquar shqiptar

By | November 25, 2017

Nga ekspedita arkeologjike në Plavë, Guci e Vuthaj (2) Plava e harruar qe nga koha e Prekë Calit e Ernest Koliqit – Nga Gani MEHMETAJ

By | September 23, 2017

Si u burgos Kardinali Mikel Koliqi – Sigurimi: Kishte dëgjuar emisionet e Radio Romës

By | July 26, 2017

Më 20 maj 1903 lindi Ernest Koliqi, personalitet i shquar shqiptar i letërsisë, kulturës dhe arsimit kombëtar

By | May 20, 2017

LUTE E DËSHPRUESHME Poemë kundër ‘revolucionit kulturor’ të komunizmit Nga ERNEST KOLIQI

By | March 23, 2017

MARTIN CAMAJ: TIRANA E MVARUR NGA RUSËT PËR ÇËSHTJEN E KOSOVËS

By | December 31, 2016

Thirrjet e dëshpëruara të shqiptarëve që po shuhen në detin sllav – Nga Gani MEHMETAJ

By | November 29, 2016

Dokument: Ministri i Arsimit Ernest Koliqi përpiqej të shpëtonte Albanologun Norbert Jokl

By | October 13, 2016

Koliqi e Camaj: Enveri ka frikë nga një antirevolucion hungarez

By | July 10, 2016

Shkodra në mëngjese – Poezi nga ERNEST KOLIQI

By | May 20, 2016

Më 28 janar 1997 ndahej nga jeta kardinali shqiptar Mikel Koliqi

By | January 28, 2016

Demokracia e Rrethuar: nga te gjitha Ata, pak fryme monstrash qe gjallojne vetem ne kete toke Nga Romeo Gurakuqi

By | January 21, 2016