VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: UDB

Spiunët e Sigurimit dhe UDB-së Shqipëria i bën ministra, deputetë, ambasadorë, kalorës të Skënderbeut, Nderi i Kombit… – Nga SHABAN MURATI

By | January 8, 2020

Si e ekzekutoi Enveri natën e Vitit të Ri krushkun e tij, muzikantin virtuoz të “Dajtit”. Historia tragjike e togerit që e ktheu UDB-ja

By | January 6, 2020

Nazim Bllaca agjent i BIA-s serbe që nga viti 1997

By | February 8, 2019

1984 – Enver Hoxha: Nuk do të bëjmë propagandë kundër Jugosllavisë, kosovarët do t’i dorëzojmë te UDB-ja

By | December 26, 2018

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim, këta janë 69 patriotët kroatë të vrarë nga UDB-ja jugosllave – Nga Xhafer Leci

By | March 13, 2018

UDB-ja nëpërmjet Xhavit Nimanit vrau Xheladin Hanën

By | January 6, 2018

CIA zbardh metodat që u përdorën gjatë regjimit për infiltrimin e agjentëve shqiptarë, ja informacionet që kishte UDB për kupolën komuniste

By | December 7, 2017

Liliana Hoxha: Mehmet Shehun e vranë, si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë (e plotë)

By | December 6, 2017

JEP DORËHEQJE, KADRI VESELI! – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | November 4, 2017

CIA zbardh prapaskenat, ja si UDB rekrutonte shqiptarët, nga tortura, te ryshfeti dhe kërcënimet, Dushan Mugosha ishte përgjegjësi kryesor

By | August 25, 2017

Ramë Bllaca, heroi kundër shpërnguljes së shqiptarëve! – Nga Jahja Lluka

By | August 23, 2017

TË NISË DEKRIMINALIZIMI, ÇMONTIMI I KRIMIT – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | August 3, 2017

Bashkëpunëtori i UDB-së, Baton Haxhiu, mundohet të fshehë këmbët e gjarprit – Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani

By | December 20, 2016

‘Këtu jam,’ iu thirri fort Ismail Raka policëve serbë – Nga REXHEP SHAHU

By | November 30, 2016

ATYRE QË IU BESOI KY POPULL, ATA E VRANË DHE E VODHEN… – Nga AGIM GASHI

By | November 11, 2016

Në Maqedoni promovohet botimi “Faqet e zeza të UDB-së”

By | October 3, 2016

Hajro Limaj, ish-oficeri i zbulimit shqiptar: UDB hedh valle në politikën shqiptare

By | June 7, 2016

PD provokon me Nokën – e nxjerr para mediave pa sqaruar të shkuarën e tij me UDB-në

By | May 30, 2016

Bamir Topi kërkon sqarimin e lidhjeve të Flamur Nokës me UDB-në dhe dyshimet përse Berisha hoqi nga ligji i dosjeve “agjentët e huaj”

By | May 26, 2016

Kadri Hazbiu raport Enver Hoxhës: ‘Selman Rizën ia çuam Titos si kriminel lufte, na e ktheu si shovinist’

By | May 25, 2016

Bashkim Gazidede: Fatos Klosi ka vrarë dy kryetarë të Shërbimit Informativ, kryetarin e Vlorës dhe Lushnjës – Lidhjet e mia me Berishën, dosjet, terrorizmi, piramidat dhe akuzat ndaj pasardhësit të tij

By | May 13, 2016

Shefi i EULEX-it i krahason portalet dezinformative me zyrat e UDB-së së Rankoviçit dhe Sigurimit të Enver Hoxhës

By | March 19, 2016

Historia e Haki Tahës, njeriut që vrau Miladin Popoviçin, bashkëpuntorin e ngushtë të Enver Hoxhës

By | November 12, 2015