VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Amerika

Debati shqiptar për Amerikën Nga Xhafer Shatri

By | March 6, 2020

“Taksa,” Amerika, dhe Kosova: Përthyerja e Marrëdhënieve Transatlantike Nga Faton Bislimi

By | March 5, 2020

PËRMBLEDHJA E POEZISË SË ALLEN GINSBERG DHE ANALIZA E POEMËS “AMERIKA” – Përgatiti dhe përktheu FASLLI HALITI

By | January 15, 2020

Shqiptaro-amerikanët dhe kontributi i tyre në dy Luftërat Botërore – Nga Mihal Llaqi Jano*

By | July 8, 2019

(Video) Haradinaj nga SHBA flet për taksën 100%: Jam ushtar i Amerikës që zbatoj urdhra!

By | April 9, 2019

Veseli: Nuk ka mbrojtje të territorit pa politika të mençura euroatlantike

By | January 31, 2019

Zoti Donald Lu dhe Zonja Vlahutin, distancohuni nga qeverisja e Edi Ramës, sepse është një diktaturë mafioze! Nga Elida Buçpapaj

By | May 24, 2018

Is Islamism present in Kosovo? By Skënder Buçpapaj

By | March 6, 2018

Këndi i humorit: Ishin Edi, kryeministri i Francës dhe i Italisë, dhe vajtën te Shën Pjetri

By | January 8, 2018

Haradinaj: Kosova nuk ulet në tavolinë me Serbinë pa qenë SHBA

By | December 7, 2017

Haradinaj: S’ka dialog me Serbinë pa Amerikën

By | June 2, 2017

100 vjetori i përfshirjes së SHBA në Luftën I Botërore

By | April 6, 2017

Obama: Dielli megjithatë do të lindë përsëri, Amerika do të mbetet kombi më i madh

By | November 9, 2016

Amerika përgatitet për një natë të gjatë zgjedhore

By | November 8, 2016

Reforma në Parlament, shqiptarët janë me Amerikën, fisheku i Saliut trembi dy laraska ! Nga Spartak Ngjela

By | May 12, 2016

Presidenti Obama: Amerika do ta shërojë kancerin një herë e përgjithmonë

By | January 13, 2016

Bleona për “Mag Sky”: Me pamjen time jam e gatshme të pushtoj Amerikën

By | October 6, 2015

AFORIZMA NGA HARRY TRUMAN (Harri Truman, 1884-1972)

By | July 4, 2015

SHTATORJA E HOLLBRUKUT NE VITI – MIRENJOHJE KONTRIBUTIT AMERIKAN PER PAVARESINE E KOSOVËS – Nga AZGAN HAKLAJ

By | June 4, 2015