VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: SHQIPTARË

Shi yjesh në qiellin shqiptar, edhe ne përjetojmë Netët Magjike!

By | August 12, 2019

“Sharrëxhiu”, fotot e shqiptarëve të varfër në Beograd më 1953

By | July 25, 2019

Shqiptaro-amerikanët dhe kontributi i tyre në dy Luftërat Botërore – Nga Mihal Llaqi Jano*

By | July 8, 2019

Fëmijët shqiptarë të Karakurtit kthehen në atdhe të mësojnë gjuhën

By | June 4, 2019

Më 17 shkurt 2008 Kosova shpall pavarësinë

By | February 17, 2019

Grupet e rrezikshme kriminale, zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar

By | February 12, 2019

Kursimet e shqiptarëve në euro arrijnë rekord (Tabela)

By | February 6, 2019

Italiania gjen shishen me letër brenda, shënimi i veçantë i përket një shqiptareje

By | February 5, 2019

Shqipëria në Enciklopedinë e përgjithshme polake të vitit 1859

By | January 14, 2019

Bebe Rexha nuk duron më: “Burri im i ardhshëm, eja më gjej sa më shpejt!”

By | January 2, 2019

2019 sjelltë shumë fat për ne, miqtë e aleatët tanë, dalshim faqebardhë në të gjitha sfidat tona të përbashkëta! – Nga Elida Buçpapaj dhe Skënder Buçpapaj

By | December 31, 2018

Eurostat: 183 mijë shqiptarë aplikuan për azil në një vend të BE

By | December 21, 2018

Greqia dëbon 966 të huaj, shumica shqiptarë

By | October 8, 2018

E dhimbshme, 43% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi

By | July 10, 2018

(Video) Politikani zviceran Christoph Blocher bën shqiponjën dhe flet për Xhakën e Shaqirin: Nuk vranë askënd

By | July 1, 2018

Kryeministri grek: Maqedonasit s’kanë lidhje me Aleksandrin e Madh, kanë rrënjë sllave e shqiptare

By | May 26, 2018

10 shtetet kryesore që furnizojnë tregun e Shqipërisë me ushqime

By | March 20, 2018

Raporti i Shërbimeve Sekrete: Trafikantët shqiptarë, më të rrezikshmit!

By | February 21, 2018

Numri i azilkërkuesve shënon rekord në Francë, kryesojnë shqiptarët

By | January 8, 2018

Najada Frashëri, Master Shefe në vendin me kuzhinën më të famshme në botë (fotot)

By | January 5, 2018

Italiani punësoi 6 shqiptarë, ja si ia shpërblyen

By | January 2, 2018

Sherr masiv mes shqiptarëve, zviceranëve e serbëve, 4 të plagosur dhe 7 të arrestuar

By | December 24, 2017

Goditet grupi kriminal, si u arrestuan me tonelata drogë 12 shqiptarët në Itali

By | November 29, 2017

Meta në Medvegjë, pritet me gëzim nga shqiptarët (fotot)

By | November 26, 2017