VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Partia Republikane

PËRSE DUHET TA MBËSHTESIM MARKO KEPIN, DUKE FILLUAR NGA KJO E DIELË? – Nga DALIP GRECA

By | September 27, 2019

Turqi: 9 vjet burg për politikanen e opozitës, për fyerje të presidentit Erdogan

By | September 7, 2019

Më 6 nëntor 1860 Abraham Linkoln zgjidhet president i SHBA – i pari president i dalë nga Partia Republikane

By | November 6, 2018

Francë, miratohet projektligji që ndalon deputetët të punësojnë të afërmit e tyre

By | August 4, 2017

Sulm fizik ndaj deputetes franceze Kosciusko-Morizet

By | June 15, 2017

Basha arrin marrëveshjen me aleatët. PR me dy emra në listat e PD. Ja kush mbeti jashtë

By | May 26, 2017

Ja pse Partia Republikane del e vetme në zgjedhje

By | May 26, 2017

Chomsky: “Trump rrezikon ta çojë njerëzimin drejt katastrofës, Partia Republikane në SHBA është tani organizata më e rrezikshme në historinë e botës”

By | November 18, 2016

Republikanët në SHBA – një parti drejt vetëshkatërrimit – Nga Ines Pohl, dw

By | August 6, 2016

Kuvendi i Republikanëve hapet mes masash të rrepta sigurie

By | July 18, 2016

Trumpi fiton në Indiana; Cruzi largohet nga gara

By | May 4, 2016

Trumpi: Rivalët e mi janë ‘matematikisht të humbur’

By | April 25, 2016

DEMOKRACIA DHE POLITIKA E JASHTME E SHBA – Nga Frank Shkreli

By | April 19, 2016