VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Adem Demaçi

Batusha: “Burgu i Pendesës, ku dikur imponohej instikti i mbijetesës”

By | June 24, 2020

DEMAÇI ËSHTË TRIM, POR RUGOVA ISHTE TRIM I MENÇUR – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | January 29, 2020

Vihet gurthemeli i shtatores së Adem Demaçit

By | July 26, 2019

Haradinaj nderon Demaçin: Na duhet një rezistencë si e tij për ta mbrojtur Kosovën

By | July 26, 2019

Agani më 1998: Asnjë krah i UÇK nuk është terrorist

By | May 13, 2019

MES GRILASH – FENIKS Akrostik – Një sonet i Xhemail Mustafës për Adem Demaçin

By | April 13, 2019

PËRMENDORE – Për Adem Demaçin – Nga NAUM PRIFTI

By | September 1, 2018

Demaçi ishte disident, patriot, pacifist dhe demokrat si Nelson Mandela dhe si Mahatma Gandi – Nga Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | July 31, 2018

Mbahet meshë për Adem Demaçin në Katedralen “Nënë Tereza”

By | July 29, 2018

Baca Adem-Diell i pashuar dhe ujëvarë e pashtershme e SHQIPËRISË ETNIKE – Nga Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | July 29, 2018

Asnjë zyrtar i LDK-së në ceremoninë e lamtumirës të Adem Demaçit

By | July 28, 2018

Adem Demaçi varroset me nderimet më të larta shtetërore

By | July 28, 2018

Varri i Demaçit pranë atij të Rugovës. E bija: Para se të vdiste më thoshte që…

By | July 28, 2018

Sot Kosova i jep lamtumirën Adem Demaçit

By | July 28, 2018

SI U NJOHA NË BURGUN E NISHIT ME ADEM DEMAÇIN – Nga Ryzhdi Baloku

By | July 28, 2018

Kosova mban zi dhe nderon veprimtarin Adem Demaçi

By | July 27, 2018

Adem Demaçi ndërroi jetë në duart e tij, shoqëruesi tregon momentet e fundit

By | July 27, 2018

Homazhe për Adem Demaçin

By | July 27, 2018

Tri ditë zie për Adem Demaçin

By | July 26, 2018

Zëri i Amerikës: Ndërron jetë veprimtari i shquar Adem Demaçi

By | July 26, 2018

Adem Demaçi u lirua para 28 vjetëve – akademik Mark Krasniqi më vonë tha se më mirë të kishte vdekur

By | April 21, 2018

Më 24 mars 1975 lindi Albin Kurti, veprimtar aktiv politik për çështjen kombëtare dhe demokratizimin e ndërgjegjes shqiptare

By | March 24, 2018