VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Stevo Pendarovski

Kurti flet në telefon me Pendarovskin pak ditë pasi Beogradi e sulmoi për deklaratën rreth kufijve

By | May 21, 2020

Vuçiçi: I kam thënë Pendarovskit: mos fol për Kosovën!

By | May 16, 2020

Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Prekja e kufijve është e rrezikshme, dëmton gjithçka që është arritur

By | May 15, 2020

Pendarovski: “Mini-Shengeni”, jofunksional pa të gjitha shtetet

By | December 21, 2019

Pendarovski: Ligjin për gjuhën shqipe është kushtetues

By | December 18, 2019

Presidenti maqedonas: Nuk ka ‘vdekur’ ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë

By | October 30, 2019

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill

By | October 21, 2019

Shkup – Takimi i parë i liderëve pa ndërmjetësim ndërkombëtar

By | October 20, 2019

Presidenti i Maqedonisë Veriore i prerë: “Ndryshimi i kufijve mund të sjellë edhe konflikte të armatosura”

By | July 16, 2019

Vulin i reagon keq presidentit maqedonas që foli kundër ndarjes së Kosovës

By | June 1, 2019

Pendarovski shprehet kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë: ide të këtilla nuk i takojnë shekullit të 21-të

By | May 31, 2019

Stevo Pendarovski inaugurohet president i Maqedonisë së Veriut

By | May 12, 2019

Pendarovski shpallet kryetar i shtetit me certifikatë në gjuhën shqipe dhe maqedonase

By | May 11, 2019

Pendarovski: Do të jem president për të gjithë

By | May 6, 2019

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, kryeson Pendarovski

By | May 5, 2019

Në Maqedoninë e Veriut po mbahet balotazhi për zgjedhjet presidenciale

By | May 5, 2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut zgjidhet në balotazh, kandidati shqiptar Blerim Reka fitoi 79 812 vota

By | April 22, 2019

Zaev: Pendarovski ka mbështetjen e të gjitha bashkësive etnike

By | March 3, 2019

Stevo Pendarovski kandidat presidencial i partive të pushtetit në Maqedoninë e Veriut

By | March 2, 2019

Korrigjimi i kufijve mund të ndikojë edhe në referendumin e Maqedonisë

By | August 19, 2018

Maqedonia të mërkurën merr ftesë për anëtarësim në NATO

By | July 9, 2018