VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: masakra

Më 29 janar 1999 forcat serbe kryen masakrën në Rogovë

By | January 29, 2020

“Qëlloni, burrat një herë vdesin!”, si u pushkatuan pa gjyq 14 personalitetet në Tiranë. Urdhri i Enverit, kush ishte zbatuesi dhe ku u ekzekutuan

By | November 12, 2019

Zëri i Amerikës – Mirditë, përkujtohet 70 vjetori i masakrës së Qafës së Valmirit (video)

By | August 17, 2019

21 vjet nga masakra e Krushës së Madhe, familjarët ende në kërkim të të zhdukurve

By | March 26, 2019

NUK HARROHET 26 marsi 1999! Nuk jemi për hakmarrje – jemi për drejtësi! – Nga Ma. sc. Besnik F. Hoti

By | March 24, 2019

78 ditët e çlirimit

By | March 24, 2019

I dyshuari për sulmet në Zelandën e Re del në gjykatë

By | March 16, 2019

Serbët e Bosnjës krijojnë panel për ri-ekzaminimin e viktimave të Srebrenicës

By | February 7, 2019

Më 3 dhe 4 shkurt 2000 ‘Rojat e urës’ masakruan 10 shqiptarë në veri të Mitrovicës, dëbuan 12 mijë të tjerë

By | February 3, 2019

Zëri i Amerikës: Ambasadori William Walker reflekton 20 vjet pas masakrës së Reçakut (intervista)

By | January 12, 2019

Kthimi i kriminelëve në vendin e krimit gjithmonë sjell reagimin e qytetarëve – Nga Nue Oroshi

By | October 22, 2018

“Mjekët për të Drejtat e Njeriut”: në Mianmar janë kryer krime kundër njerëzimit

By | July 21, 2018

Dëshmitarët po vdesin, rrezikohet ndriçimi i krimeve të luftës në Kosovë

By | June 12, 2018

Joe DioGuardi: “Në Reçak nuk pati masakër, por akt gjenocidar!”

By | January 17, 2018

T’i thuhet zyrtarisht presidentit serb Vuçiq, Kosova ishte koloni e Serbisë! – Nga Prof.Dr.Mehdi HYSENI

By | September 18, 2017

Video: U përkujtua masakra e 2 prillit 1991 në Shkodër

By | April 3, 2017

Në Lybeniq u përkujtua masakra e 1 prillit 1999 (fotot)

By | April 1, 2017

208 viktimat e Krushës të Madhe – KURRË NUK DO TA HARROJMË 26/03/1999 Nuk jemi për hakmarrje – jemi për drejtësi! Nga: Mr. sc. Besnik F. Hoti

By | March 27, 2017

ZONJAT ÇAME TË IZMIRIT – QYTETIT TË NJË MILION SHQIPTARËVE – Reportazh nga XHEVDET SHEHU*

By | March 16, 2017

Islamizmi dhe Islami

By | June 18, 2016

17 vjet më parë masakra në Burgun e Dubravës

By | May 19, 2016

PUNËT ANTIKOMBËTARE TË SARAFËVE KOSOVARË – Nga KOLEC TRABOINI

By | July 13, 2015