VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Joe DioGuardi

(Video e jashtëzakonshme) Kur Regis Philbi dhe Kara DioGuardi e bija e ish Kongresmenit JoeDioguardi i tregojnë publikut rrënjët arbëreshe nga Greçi

By | July 26, 2020

(Video) Darka Historike në Sheraton New York në 1990 me Dr. Ibrahim Rugovën e të tjerë, të udhëhequr nga DioGuardi & Kongreseni Tom Lantos

By | July 23, 2020

Esad A.Rizai, shqiptaro-amerikani i shquar që e lartëson shqiptarinë – Nga Skënder Buçpapaj

By | June 29, 2020

(Video) DioGuardi: Në vitin 1988 ja çfarë kërkova nga Bush-i për shqiptarët në Kosovë dhe Ish-Jugosllavi (VIDEO)

By | June 3, 2020

Në vend të reagimit: Shqiptaro-Amerikanët të unifikuar lidhur me çështjen e Kosovës – Nga Skënder Karaçica

By | May 23, 2020

Koronavirus plus Richard Grenell! Nga Elida Buçpapaj

By | March 28, 2020

Shirley Cloyes DioGuardi: LQSHA mbështet Joe Biden për President të SHBA

By | March 12, 2020

Kongresmeni Joe DioGuardi dhe Ambasadori Walker bashkë me Komunitetin në mbështetje të gjithë të Marko Kepit Nga Asllan Bushati

By | October 2, 2019

Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora – Nga Keze Kozeta Zylo

By | June 10, 2019

Nga arkivi një kujtim shumë domethënës !

By | April 3, 2019

Kujtimet e ish kongresmenit Joe DioGuardi për presidentin Bush (video)

By | December 5, 2018

PIKTORI I KAMPEVE TË VDEKJES TË REGJIMIT TË ENVER HOXHËS Nga Frank Shkreli

By | August 18, 2018

Frank Shkreli: Me të vërtetë e kam të vështirë të besoj se kjo letër është përpiluar dhe nënshkruar nga Z. Dioguardi

By | August 18, 2018

Joe DioGuardi & Shirley Cloyes Dioguardi: Hashim Thaçi do të dalë përpara Gjykatës Speciale – Serbëve nuk mund t’u zësh besë: Jo shkëmbime territoresh pa njohjen e Kosovës nga Serbia!

By | August 13, 2018

Foto histori: Takimi i Kongresmenit Joe DioGuardi me Ibrahim Rugovën

By | May 12, 2018

Intervista – Shirley Cloyes Dioguardi: barazia, kusht i domosdoshëm për Maqedoninë

By | March 26, 2018

Pa zgjidhjen e të drejtës shqiptare nuk ka anëtarësim të Maqedonisë në institucionet e BE-së dhe në NATO

By | March 15, 2018

Joe DioGuardi: Status i barabartë për shqiptarët ose federalizim në Maqedoni

By | January 28, 2018

Joe DioGuardi: “Në Reçak nuk pati masakër, por akt gjenocidar!”

By | January 17, 2018

SHSHA në Çikago do të dërgojë në Kongresin Amerikan publikimet e Arkivit të Kosovës

By | December 4, 2017

Kjo mungesë mirënjohjeje për Joe DioGuardin dhe Zonjën e tij, është me të vërtetë skandaloze – Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

By | November 7, 2017

DIOGUARDI FITOI, SHQIPTARËT HUMBËN Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | November 4, 2017

Në vend të reagimit – Pse shqiptarët në Amerikë nuk rreshtohen me LQSHA Joe DioGuardi? – Nga Skënder Karaçica

By | October 10, 2017