VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: diktatura

Ismail Kadare dhe Visar Zhiti Nga Elida Buçpapaj

By | May 30, 2019

Leter e hapur Ambasadorit Borchardt: Mos e mbështetni kastën politike që është dënimi kapital për popullin shqiptar! – Nga Elida Buçpapaj

By | May 18, 2019

VIDEO-FOTO/ “Nuk jemi shpellarë, jemi qytetarë”, flakë dhe tym në protestën te Unaza e Re

By | November 13, 2018

Ismail Kadare: Letrën për Enver Hoxhën ma nxorrën shërbimet sekrete të diktaturës!

By | September 16, 2017

Shqipëria ka nevojë për një “dhjetor” tjetër – Nga Andon Dede, Nju York

By | March 20, 2017

Politikanë, kurrë mos harroni një gjë: atdheu është i të gjithëve! – Nga Vilhelme Vrana Haxhiraj

By | March 2, 2017

Basha: Liria sot e kërcënuar nga diktatura e krimit

By | February 27, 2017

1 dhjetor 1946 – Mithat Frasheri: Komunizmi është një kolerë që shkatërron shpirtin

By | December 1, 2016

Ndërron jetë gjyqtari që dënoi Vilson Blloshmin – Vëllai i poetit të pushkatuar: Subi Sulçe ishte kriminel

By | October 7, 2016

Kur gjithë bota shqiptare i është mirënjohëse Papa Françeskut, ka plasur një fushatë e egër kundër myslimanëve shqiptarë Nga Elida Buçpapaj

By | August 29, 2016

Histori shqiptare: krimet e diktaturës: Si u bashkuan babë e bir pas 40 vjetësh Nga Ahmet Zani

By | May 24, 2016

(Video) Ja historitë e disa prej klerikëve që u torturuan në qelitë e komunizmit

By | March 29, 2016

Intervistë e Elida Buçpapajt tek Shekulli:Dosjet t’i hapim – mos mbetemi peng i censorëve të historisë – Intervistoi Valeria Dedaj

By | December 6, 2015

Myfarete Laze gjueti shtrigash kundër Gjergj Lekës pallavra për Vaçe Zelën Nga Elida Buçpapaj

By | September 14, 2015

Diktatura bёri gjithçka qё tё trembte ata qё hynё nё ambasadat perёndimore nё Tiranё

By | July 2, 2015

Ja kush është Koço Kokëdhima – Nga DRITAN HILA

By | June 30, 2015