VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kisha Katolike

Zyrih: Kisha merr çmimin Diellor Evropian 2019

By | November 17, 2019

Simpozium shkencor për At Gjergj Fishtën pranë Kishës Katolike “Zoja e Shkodrës”, New York – Nga Keze Kozeta Zylo

By | November 6, 2019

Frank Shkreli: Më 2 nëntor në Nju Jork simpozium shkencor për At Gjergj Fishtën

By | October 30, 2019

PJETËR BOGDANI NË NJU JORK: 30-VJETORI I NJË SEMINARI (Me rastin e 330-vjetorit të vdekjes) – Nga Frank Shkreli

By | October 10, 2019

Vdiqën nga torturat- Emrat e 8 motrave katolike që u mungojnë listave të martirëve

By | September 7, 2019

NËNA TEREZE BASHKON DY FAMULLI AMERIKANE NË NJË – Nga Frank Shkreli

By | April 24, 2019

30-VJETORI I VIZITËS SË PARË TË DR. IBRAHIM RUGOVËS NË WASHINGTON DHE 13-VJETORI I KALIMIT TË TIJ NË AMSHIM – Nga Frank Shkreli

By | January 22, 2019

Çmenduria e komunizmit – Me tanke e eksploziv, si u shkatërruan kishat dhe xhamitë

By | January 4, 2019

13 DHJETOR 1990 SHKODRA ME DIELL SI PISHA – Nga Fritz RADOVANI

By | December 12, 2018

“Janë pjesa më energjike e shoqërisë”, Kisha Katolike mbështet protestën e studentëve

By | December 8, 2018

Gjurmët të çojnë në… Sigurimin e shtetit komunist (VII) – DOSJA E NJË 38 VJEÇARI… NR. 2229 – Nga Fritz RADOVANI

By | November 16, 2018

GJURMËT TË ÇOJNË NË… SIGURIMIN E SHTETIT KOMUNIST (II) – KALUEN 5 VJET TERROR KOMUNIST… – Nga Fritz RADOVANI

By | November 8, 2018

Kisha Katolike në Australi refuzon të raportojë abuzimet seksuale

By | August 31, 2018

1967, lufta kundër fesë edhe me tanke e topa

By | June 22, 2018

Mijëra kroatë protestojnë kundër traktatit që mbron gratë

By | March 24, 2018

11 MARS 1948, ORA 05.00; TEK ZALLI I KIRIT, SHKODER – Nga Fritz RADOVANI

By | March 10, 2018

Papa Françesku vjen në Zvicër në qershor

By | February 28, 2018

SI E SHËNOI DIASPORA 50-VJET MË PARË NË ROMË 500-VJETORIN E VDEKJES SË GJERGJ KASTRIOTIT – SKENDERBE – Nga Frank Shkreli

By | February 9, 2018

Kisha Katolike nuk i priti politikanët e Tiranës për Pashkë

By | April 17, 2017

Më 21 shkurt 2009 u nda nga jeta Zef Simoni, meshtari që u shugurua nga Papa Gjon Pali II

By | February 21, 2017

KISHA KATOLIKE I ZBON POLITIKANËT, GREKU JANULLATOS U BËN JATAK – Nga KOLEC TRABOINI

By | December 26, 2016

Shpallen të Lumë 38 Martirë: “Si lisa shekullorë” busulla të orientimit tonë

By | November 5, 2016

Lexoni dhe mos e harroni këta 40 martirë të vrarë barbarisht na diktatura

By | November 5, 2016

“PSE NA VRATË O VËLLAZËN SHQIPTARË?” – Nga Frank Shkreli

By | November 1, 2016