VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Spaç

Denoncimi i Roland Luçi: Hetuesi Kraja më dërgoi vëllain në Spaç për tentativë arratisje!

By | December 20, 2019

“E vari në shtyllë dhe ai aty vdiq… pas rënies së komunizmit togeri punonte ende në Ministri”

By | August 1, 2019

Bëri 18 vite në të gjitha burgjet e Shqipërisë, dëshmia e rrallë: Në Burrel të zhvishnin! Unë i thashë ‘këto ia kam falur shokut Enver dhe Nexhmies’… (video)

By | August 13, 2018

“NBC NEWS” PËR DOSJET E REGJIMIT KOMUNIST NË SHQIPËRI – Nga Frank Shkreli

By | July 26, 2018

45-VJETORI I REVOLTËS ANTI-KOMUNISTE NË SPAÇ – Nga Frank Shkreli

By | May 23, 2018

Në Spaç, brenda kampit më famëkeq të Shqipërisë. Historia rrëqethëse e Ademit

By | March 24, 2018

Babëzi që pjell barbarë – Nga Andon Dede, Nju York

By | March 21, 2018

Prokuroria ne vitin 1973, “Rreth 100 të burgosurve POLITIK ju mohohet ndihma mjekësore” (dokumente)

By | February 4, 2018

Dhimitër Lala: Porosia e Hrushovit për Enver Hoxhën

By | January 12, 2018

Fotolajm: Kjo pemë ka mbirë në taracën e burgut të Spaçit

By | May 27, 2017

Në përvjetorin e Revoltës së Spaçit dhe Qafë-Barit – EDHE PADURIMI ISHTE BËRË I PADURUESHËM… Nga VISAR ZHITI

By | May 22, 2017

SPAÇ 21-23 MAJ 1973, KUR U NGRIT FLAMURI PA YLLIN E KOMUNIZMIT – Nga BEDRI BLLOSHMI

By | May 20, 2017

Dokumenti: Si bënte rezistencë Lubonja në burg, nuk pranonte të punonte në minierë

By | May 12, 2017

Intervista – Shoku i qelisë i Visar Zhitit: Ja kush ishin spiunët e Komandës në burg

By | March 28, 2017

Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e Sigurimit të Shtetit (video)

By | February 23, 2017

Unë fëmija i burgjeve Nga Beniamin Bakalli

By | October 5, 2016