VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nadire Buzo

Teatri një dashuri e shenjtë! – – Nga Nadire Buzo, Bibloigrafe-Studiuese arti

By | May 25, 2020

Në kujtim të Luftës së Pojskës. Heronjve dhe dëshmorëve të saj! Nga Nadire Buzo

By | May 7, 2020

Kam mall pë ty mësuesja ime e parë! “Çezarina Laca – një pasqyrë shpirtërore” Nga Nadire Buzo

By | March 8, 2020

Të jesh Artiste në Skenë dhe në Jetë – Me këngëtaren Ermira Babaliu – Nga NADIRE BUZO, Bibliografe-studiuese arti

By | February 20, 2020

Ne dhe Epoka KADARE – Përgatiti Nadire BUZO

By | January 27, 2020

Botimet e autores Nadire Buzo në Bibliotekën e Kongresit Amerikan

By | September 25, 2017

Me rastin e ditës të lindjes të shkrimtarit, më 28 janar bëhet përurimi i librit “Epoka Kadare” e Nadire Buzos

By | January 27, 2017

Një libër i ri për Kadarenë “Epoka Kadare” nga Nadire BUZO

By | December 19, 2016

Matteo Mandalà: Emri i Kadaresë është një çertifikatë sigurie për gjithë ruzullin mbarshqiptar Intervistoi Nadire BUZO

By | December 19, 2016

Sot në Tiranë Konferencë Shkencore Ndërkombëtare IN HONOREM KADARE

By | December 15, 2016

Lumturi Blloshmi, artistja rebele – Nga NADIRE BUZO (Video – dokumentar)

By | January 31, 2016