VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Skënderbeu

PRENKË JAKOVA VIKTIMË E “REVOLUCIONIT KULTURAL” – Nga Fritz RADOVANI

By | February 25, 2020

Gazeta franceze (1958)- Filmi “Skënderbeu” do të shfaqet në kinema në këto data dhe orë

By | February 19, 2020

Çfarë ka shkruar për shqiptarët, Shqipërinë dhe Skënderbeun Volteri (Voltaire)

By | November 21, 2019

PORTRETI I SKËNDERBEUT – Esé nga QEMAL STAFA

By | October 1, 2019

Kësaj here Bujar Kapexhiu duhet t’i bëjë një karikaturë vetvetes! Nga Elida Buçpapaj

By | August 12, 2019

Kur e arrestonin Skënderbeun – Nga Mieçisllava Shleçkovska*

By | August 4, 2019

Si humbën jetën 2 ushtarë në Berat, gjatë xhirimeve të filmit ‘Skënderbeu’

By | May 23, 2019

Skënderbeu i Kristo Frashërit – Nga Gjergj Kristo Frashëri*

By | May 5, 2019

Vepra e historiografit francez botuar në Paris më 1665: “Gjergj Kastrioti ose Skënderbeu, Mbret i Shqipërisë.”

By | March 5, 2019

Letërkëmbim me Nolin për origjinën e Skënderbeut – Nga Pertefe Leka

By | February 5, 2019

Viti 1609 – Vargjet e Jacques de La Fons për Skënderbeun në veprën “Le Dauphin”

By | January 23, 2019

U MBYLL “VITI I GJERGJ KASTRIOTIT SKENDERBEUT” – NË HESHTJE – Nga Frank Shkreli

By | January 7, 2019

Princi arbër që tregoi familjen Kastrioti – Nga Aristotel Mici

By | December 25, 2018

Në vitin e Gjergj Kastriotit – asnjë film për luftën e Arbrit! – Nga GANI MEHMETAJ

By | December 3, 2018

Gjigante skulptura artistike e Skënderbeut në Labinot të Elbasanit, punuar nga Fiqiri Kasa (FOTO)

By | November 30, 2018

Skënderbeu do të shpallej mbret, zbulohet harta që e dëshmon këtë

By | November 28, 2018

576 vjet më parë, më 28 nëntor 1443, Skënderbeu ngriti në Krujë flamurin e kuq me shqiponjën dykrenore

By | November 28, 2018

Viti i Skënderbeut, Papa Francesku mban sot audiencë

By | November 19, 2018

ME SKËNDERBEUN U RRITËM… – Nga HASAN SELIMI

By | November 19, 2018

Zbulohet letërkëmbimi i aktorit që luajti Skënderbeun, ç’thoshte për Shqipërinë

By | November 9, 2018

Irakli Koçollari: Si funksiononte shërbimi sekret i Skënderbeut

By | November 7, 2018

Sekretet e vulës sekrete të Skënderbeut… e më tej – Nga Fotaq Andrea, Strasburg

By | September 23, 2018

PRIJËS DHE KËSHILLTAR – Tregim nga NAUM PRIFTI

By | September 14, 2018

NË KUADËR TË 550-VJETORIT TË GJERGJ KASTRIOTIT- SKENDERBE KUJTOJMË ETËHEM HAXHIADEMIN – Nga Frank Shkreli

By | August 7, 2018