VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bujar Kapexhiu

“Morëm më të keqen e diktaturës e po shpikim më të keqen e demokracisë”, Bujar Kapexhiu apel politikanëve: Lironi karriget e vjedhura, ose …

By | March 2, 2020

“Sokoleshë për kundërpeshë”, Bujar Kapexhiu ilustron me karikaturën e fundit sulmin e Topallit ndaj Bashës

By | August 19, 2019

Grafisti i shquar Avni Delvina fokusohet kësaj here tek Bujar Kapexhiu dhe Kreshnik Çollaku ne shkollen e kercimit oriental!

By | August 13, 2019

Kësaj here Bujar Kapexhiu duhet t’i bëjë një karikaturë vetvetes! Nga Elida Buçpapaj

By | August 12, 2019

Mori pjesë ne ceremoninë e inaugurimit të memorialit turk, Kapexhiu: Ne ndërtojmë për të tjerët, por jo për veten tonë

By | August 12, 2019

Letra e Bujar Kapexhiut: Rama mos ik, ti je frymëzim për mua

By | July 30, 2019

Kosova në tavolinë – Thaçi, Vuçiq e Rama e bëjnë copë – copë

By | July 11, 2019

Piktori i njohur Avni Delvina: Edhe unë nuk do të marrë pjesë dhe do ta pengoj këtë proces fals!

By | June 25, 2019

Aktori sfidon Ramën: Do pengoj zgjedhjet, hajde më arresto

By | June 24, 2019

Portreti i kollosit të Artit të shtatë Freddy Buache dhe kineasti shqiptar Bujar Kapexhiu – Nga Alfred Papuçiu

By | June 21, 2019

Regjisori dhe karikaturisti flet hapur: Më 30 qershor do pengoj votimet, ju lutem më dënoni

By | June 21, 2019

“Burri i Odës dibrane” – Nga Bujar Kapexhiu

By | June 11, 2018

Teatri Kombëtar, Artistët kundër projektit të Ramës, kanë projektin e tyre

By | March 20, 2018

“Heroi” i filmit “Dueli i heshtur”, Kapexhiu: Pse dyshuam te marinari (intervistë)

By | June 6, 2017

Video: Kapexhiu ia thotë në sy Bashës: Po s’i hoqe pleqtë, s’të votoj

By | March 12, 2017

Intervista – Bujar Kapexhiu: Festivali i 11-të, roli i Dritëro Agollit e tjerë

By | February 14, 2017

MONOLOG I BUJAR KAPEXHIUT – Ese nga Xhevair Lleshi

By | July 13, 2016

Karikatura e ditës nga Bujar Kapexhiu

By | May 14, 2016

Pjesa e dytë: Shkrimtarët, dosja e sigurimit për intrigat e thashethemet

By | November 12, 2015