VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: FRITZ RADOVANI

KUR VDIQ GJERGJ KASTRIOTI… – Nga Fritz RADOVANI

By | January 16, 2020

Themeluesit e Akademisë Françeskane në Shqipni – Nga Fritz RADOVANI

By | January 14, 2020

ÇKA ME I URUE FRITZ RADOVANIT SOT, NË 80-VJETORIN E LINDJES SË TIJ? – Nga Zeqir Lushaj

By | January 6, 2020

PAFUNDËSI… – Prozë poetike nga Fritz RADOVANI

By | January 5, 2020

100 VJET: SA SOT KURR ! – Nga Fritz RADOVANI

By | January 1, 2020

KRISHTLINDJE N’ SHKODER 1909 – Poezi nga AT PJETER MËSHKALLA S.J. – Përgatiti për botim Fritz RADOVANI

By | December 24, 2019

At Justin Rrota leu më 21 dhjetor 1889 dhe u nda nga jeta më 21 dhjetor 1964 – Nga Fritz RADOVANI

By | December 21, 2019

MARK GJOMARKAJ TRIM SI ZANA SHOKT’ E TIJ S’ I BAN MA NANA !.. – Nga Fritz RADOVANI

By | December 17, 2019

13 DHJETOR 1990: SHKODRA ZHGULI DIKTATORIN TIRAN – Nga Fritz RADOVANI

By | December 13, 2019

CAFO BEG ULQINI (1893 – 1977) “TOKAT E MIJA JANË TOKA SHQIPTARE”- Nga Fritz RADOVANI

By | December 5, 2019

29 NANDOR 1944 – 2019 DIKTATURA E RILINDJA SAJ – Nga Fritz RADOVANI

By | November 29, 2019

2020 – VITI I AT GJERGJ FISHTËS – Pllakati nga Fritz RADOVANI (2019)

By | November 20, 2019

DISA NGJARJE NUK PERSRITEN MA… – Nga Fritz RADOVANI

By | November 17, 2019

DON SIMON JUBANI TRANDI EUROPEN ME 11. 11. 1990 – Nga Fritz RADOVANI

By | November 10, 2019

9 NANDOR 1989 – 2019 KUJTOJ BERLININ! – Nga Fritz RADOVANI

By | November 8, 2019

Pershndetje me Liriken ma të bukur t’ At Fishte, me 2 Nandor 2019 – Përgatitë nga Fritz RADOVANI

By | November 2, 2019

“VETVRASJA E NJË KOMBI” – Libër nga KOLË MIRAKAJ (Hyrja, parathënia e botimit dhe parathënia e autorit)

By | October 28, 2019

ARRESTOHET AT PJETER MESHKALLA – Nga Fritz RADOVANI

By | October 27, 2019

MREKULLIA E MADHE E SHEKULLIT XXI – Nga Fritz RADOVANI

By | October 24, 2019

SHQYPNIS – Poezi nga AT GJERGJ FISHTA O.F.M. – Përgatiti për botim Fritz RADOVANI

By | October 23, 2019

JU LUTEM, MOS I PREKNI! RRANOJAT E HOMERIT SHQIPTAR… – Nga Fritz RADOVANI

By | October 21, 2019

PAPA GJON PALI II – PORTRETI I TIJ REFLEKTOI GJITHKUND DRITEN ! – Nga Fritz RADOVANI

By | October 16, 2019