VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Medvegjë

Ja çfarë ndodh në Medvegjë në kohërat e përbetimeve dhe shengen-dashurive ballkanike

By | November 18, 2019

Ragmi Mustafa: Jemi për bashkëpunim me Beogradin, por pa presione

By | August 9, 2019

Vuçiçi nuk i përmend Preshevën e Bujanocin, thotë se Medvegja dhe Banja e Sijarinës mbeten në Serbi

By | February 28, 2019

Kosovari që unifikoi gjuhën e shqiptarëve – Nga Prof.Bardhyl Demiraj

By | January 27, 2019

Hasani: I kemi kërkuar zyrtarisht Mogherinit që Bujanoci, Presheva dhe Medvegja t’i bashkëngjiten Kosovës

By | January 8, 2019

Përfaqësuesit e Luginës kërkojnë rezolutë për bashkim me Kosovën

By | September 10, 2018

Thaçi: Të mos mbesim rob të dhuratave të antishqiptarit famëkeq Aleksandër Rankoviç

By | September 8, 2018

Çështja e Luginës duhet ngritë në Bruksel e OKB, e jo vetëm nëpër deklarata politike – Nga Mr.Sc. Refik HASANI

By | August 20, 2018

Kurti: Idetë për ndarje e korrigjim kufijsh, përpjekje për mashtrime të reja

By | July 26, 2018

HAPËSIRA SHQIPTARE MË VERILINDORE – PENG I TERMAVE – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | June 4, 2018

Në finalen mes Prishtinës e Beogradit – Krahina e Preshevës të mos mbetet e diskriminuar!! – Nga Refik HASANI

By | May 1, 2018

Ndërron jetë Jonuz Musliu, kryetari i Kuvendit të Bujanocit

By | January 18, 2018

Medvegja nuk harrohet nga Presidenti Ilir Meta – Nga Refik HASANI

By | November 27, 2017

Meta në Medvegjë, pritet me gëzim nga shqiptarët (fotot)

By | November 26, 2017

Meta: Periudhë bashkëpunimi ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë

By | November 26, 2017

Prishtina e Tirana zyrtare do të duhej të jenë zëri i të gjitha trojeve shqiptare – Nga Refik HASANI

By | November 4, 2017

Marrëveshja shqiptaro-serbe nuk mund të kufizohet vetëm në njohjen e Republikës së Kosovës!! – Nga Refik HASANI

By | August 6, 2017

Musliu: Pranojmë t’i ndërrojmë territoret me Serbinë, por pa Ujmanin e Mitrovicën

By | January 29, 2017

Lugina e Preshevës, geto e pashpallur

By | December 3, 2016

Serbët arrestojnë 7 nxënës shqiptarë në Medvegjë, ngritën flamurin kombëtar

By | November 29, 2016

Radio Evropa e Lirë: Lugina e Preshevës insiston në Asociacion

By | September 11, 2015